Zdobywali Św. Krzyż i Nową Słupie
Data: 29-05-2011 o godz. 22:04:31
Temat: Hufiec


Dnia 29.05.2011 roku 08 ŚDH "BURZA" wraz z przedstawicielką 01 ŚDH "BPiP" oraz z przedstawicielką 41 DH "HUBA" wyruszyła PKS-em zwiedzić Święty Krzyż. Nie zabrakło robienia pamiątkowych zdjęć przy figurce św.Emeryka.

Następnie wyruszyli "szlakiem królewskim" na Św. Krzyż. W trakcie wspinaczki nagle wyszło słońce (może je wywołała radosna atmosfera wycieczkowa). Oczywiście nie obyło się bez obejrzenia Buku Jagiełły. Kiedy weszliśmy na szlak,okazało się że odbywa się "Jarmark Świętokrzyski". Nie zabrakło kupowania pamiątek oraz robieniu zdjęć z artystami jarmarku. Odbyła się też sonda uliczna prowadzona przez biszkopta Kasię i biszkopta Marcina na temat "Jakim dniem zaczyna się czerwiec?". Po zakończeniu sondy druhny i druhowie wybrali się oglądać Gołoborza. Następnie na rozpalonej w słońcu polanie, zostały przyznane barwy biszkoptowi Kasi. Miłym zaskoczeniem dla biszkopta Weroniki i biszkopta Marcina było przystąpienie do przyrzeczenia. Powrót do Nowej Słupi był rodosny i męczący. W Nowej Słupi młodzież zjadła duże kebaby i pyszne lody. Nie zabrakło też harcerskich zabaw i piosenek. W oczekiwaniu na PKS z dh. Dagamy zrobiono ofiare złamania rąk i rozcięcia głowy. Powrót do Ostrowca był miły choć ciasny.

Pionierka Kinga "Nika"Fotki podesłane przez druhnę Kinga "Nika" znajdują się w Galerii Zdjęć.Artykuł jest z Strona Hufca ZHP Ostrowiec
http://www.ostrowiec.zhp.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.ostrowiec.zhp.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=992