Szkolenie - Profilaktyka i Terapia Muzyczna
Data: 11-05-2011 o godz. 18:25:03
Temat: Hufiec


W dniach 6–7 maja w Hotelu Red odbyło się szkolenie z zakresu muzykoterapii „Profilaktyka i Terapia Muzyczna”. Prowadzącym był dr Maciej Kierył muzykoterapeuta, anestezjolog, twórca Modelu Mobilnej Rekreacji Muzycznej, wykładowca muzykoterapii klinicznej w Akademii Muzycznej w Łodzi, członek Krajowej Rady Muzykoterapii we Wrocławiu, prowadzący pracownię muzykoterapii w Centrum Zdrowia Dziecka Warszawa - Międzylesie.

W szkoleniu brało udział ponad 70 osób z całej Polski. Pomysłodawcą był ostrowiecki muzyk Marcin Walas pracujący w Środowiskowym Domu Samopomocy MOPS, współpracujący z dr Maciejem Kieryłem, a organizatorem był Związek Harcerstwa Polskiego – Hufiec Ostrowiec Św. Pomocne w organizacji były także władze powiatowe i miejskie.

Szkolenie zakończyło się autorskim Koncertem Rekreacyjnym wykonanym na saksofonie przez Marcina Walasa, zawierającym różne gatunki muzyki. Pojawiła się również kompozycja autora. Pan dr Maciej Kierył twórca formuły Koncertów Rekreacyjnych przygotowywanych wcześniej z prof. Martą Gozdecką – Akademia F. Chopina, czy też Włodzimierzem Nahornym, obecnie pracuje z Marcinem Walasem. Dzięki takim działaniom Ostrowiec Św. zaznacza swoje miejsce w działaniach profilaktycznych i terapeutycznych w dziedzinie muzykoterapii.

Zdjęcia autorstwa pwd. Tomasza Taborskiego i podesłane przesz Pan Marcin Walas można oglądać w Galerii Zdjęć.Artykuł jest z Strona Hufca ZHP Ostrowiec
http://www.ostrowiec.zhp.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.ostrowiec.zhp.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=984