Harcerze z 11 D.H. BUCIORY szukali wiosny na Kadzielni i Wzgórzu Harcerskim
Data: 27-03-2011 o godz. 14:08:37
Temat: Hufiec


Sobotnie mroźne przedpołudnie reprezentacja harcerzy z naszej drużyny spędziła w Kielcach. Naszym głównym celem wyprawy było Muzeum Zabawy i Zabawek oraz wędrówka szlakiem kieleckich parków i rezerwatów.

Piesza wędrówka od dworca PKS na Kadzielnię była bardzo urozmaicona. Najpierw odwiedziliśmy Muzeum Zabawy i Zabawek, gdzie przez ponad godzinę podziwialiśmy liczne zbiory zabawek, którymi bawili się nasi pradziadowie, rodzice i my przed kilku laty. Po wyjściu z muzeum skierowaliśmy się w kierunku Bazyliki Katedralnej, parku im. St. Żeromskiego ze źródełkiem Biruty, wolnym tempem doszliśmy do ul. Zamkowej, gdzie przez parę chwil zatrzymaliśmy się przy Domu Środowisk Twórczych Tomasza Zielińskiego. Nie sposób było zerknąć na gmach dawnego więzienia w Kielcach (obecnie w remoncie).

Naszym ostatnim celem wyprawy do Kielc było zapoznanie się z historią rezerwatu przyrody nieożywionej na Kadzielni. Na dłużej przystanęliśmy przy nowo przebudowanym amfiteatrze, gdzie od wielu lat odbywają się Harcerskie Festiwale Kultury Młodzieży Szkolnej "Kielce". Amfiteatr wypiękniał od ubiegłego roku, kiedy to przeszedł gruntowny remont.

Choć chwilę postanowiliśmy zatrzymać się (mimo przeraźliwego zimnego wiatru) na Wzgórzu Harcerskim – przy pomniku ku czci Bojowników o Narodowe i Społeczne Wyzwolenie - by uczcić pamięć poległych oraz popatrzeć na panoramę Kielc.

Oznak wiosny … niestety w dniu dzisiejszym nie znaleźliśmy zbyt wiele, ale jesteśmy dobrej myśli, że lada dzień Pani Wiosna zawita u nas na dobre.

dh. Grażyna PołetekZapraszamy do Galerii Zdjęć gdzie znajdują się zdjęciaArtykuł jest z Strona Hufca ZHP Ostrowiec
http://www.ostrowiec.zhp.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.ostrowiec.zhp.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=948