18 Ogólnopolski Festiwal Piosenki Harcerskiej w Tarnobrzegu
Data: 01-03-2011 o godz. 12:43:37
Temat: Referat Zuchowy


Jak już informowaliśmy, w dniach 25-27 lutego 2011 roku członkowie Szczepu "Bractwo Ognia" zaprezentowali się podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Harcerskiej "Śpiewograniec" jako zespół "FLAMES".

Dzisiaj czas na opis tego wyjazdu, oczywiście informacjami podzieliła się drużynowa 1 Gromady Zuchowej "ISKIERKI" druhna Ramona Romankiewicz. Zapraszamy do lektury po rozwinięciu newsa :)

25-go lutego zaraz po wieczornicy z okazji Dnia Myśli Braterskiej 1ŚSH "Bractwo Ognia" udał się do Tarnobrzega, by spróbować swoich sił w 18 OFHP Śpiewograniec. W skład zespołu FLAMES (bo tak nazywała się śpiewająca reprezentacja szczepu) wchodzi 7 zuszków z 1 GZ "Iskierki", 3 harcerki z 1 ŚDH "Płomienie" i 3 harcerki z 14 ŚDSH "Ignis". Zaraz po przyjeździe udaliśmy się na próby, gdzie zostaliśmy bardzo mile przyjęci przez wszystkie obecne tam drużyny. Późnym wieczorem odbyło się wyjątkowe świeczkowisko, podczas którego siedmioro naszych zuchów złożyło obietnice zuchową.

Mimo młodego wieku w oczach maluchów można było dostrzec wzruszenie i niesamowitą radość :)

Potem "grzecznie" poszliśmy spać ciekawi nadchodzącego dnia, aby nazajutrz wyspani i pełni energii pokazali na co nas stać :) Występowaliśmy z numerem 5, więc na początku. Jeszcze ostatnie próby, poprawki i.... przesłuchania! Śpiewaliśmy piosenki "Pałacyk Michla", "Tato" i "Morze, moje morze". Troszkę zdenerwowani wyszliśmy na scenę, ale otuchy dodała nam cała widownia, która najwyraźniej świetnie się bawiła podczas całego naszego występu :) Wyszło naprawdę fantastycznie, dużo lepiej niż na próbach.

Dzieciaki oczarowały wszystkich swoimi głosikami, a i harcerki spisały się świetnie :) Po naszych zmaganiach na scenie oglądaliśmy występy innych drużyn. Trzeba przyznać, że poprzeczka postawiona była naprawdę bardzo wysoko. O godz. 19 odbył się koncert galowy. Bawiliśmy się wspólnie przy zespole Formacja Opowieści Kameralnych (FOK) z Kielc. Na gali odbyło się też odczytanie werdyktu jury. Niestety naszemu zespołowi nie udało się zdobyć żadnej nagrody.

Oczywiście cały czas nie tracimy zapału i w przyszłym roku mamy nadzieję, że I miejsce powędruje właśnie do nas :)

Serdecznie dziękujemy wszystkim za oddane na nas głosy. Niestety - głosowanie internautów zostało anulowane z powodu "wadliwego systemu głosowania". Podczas całego pobytu w Tarnobrzegu zapominaliśmy o jakiejkolwiek rywalizacji. W niedzielę do późnych godzin nocnych bawiliśmy się na Rock n roll party, które było połączone z uczczeniem urodzin festiwalu oraz jubileuszem drużyny sztabowej Wrzosowisko, która w tym roku obchodzi 11 urodziny. Poznaliśmy wiele ciekawych osób, zawiązały się nowe przyjaźnie. Szczęśliwi, że przeżyliśmy tak wspaniałą przygodę wróciliśmy do domu obiecując organizatorom, wszystkim poznanym harcerzom, a także samym sobie, że za rok znów wrócimy na ten magiczny festiwal, który w kilka dni tak bardzo łączy ludzi.

Nasze zmagania na scenie można obejrzeć w necie, wystarczy kliknąć tutaj :)

drużynowa 1/GZ/PSP1 Iskierki
dh. RamonaZapraszamy do Galerii ZdjęćArtykuł jest z Strona Hufca ZHP Ostrowiec
http://www.ostrowiec.zhp.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.ostrowiec.zhp.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=932