Rozkaz Specjalny S1/2011
Data: 25-02-2011 o godz. 15:50:00
Temat: Rozkazy Komendanta


W dniu dzisiejszym tj. 25.02.2011 roku ukazał się Rozkaz Specjalny S1/2011 Komendanta Hufca ZHP Ostrowiec Świętokrzyski hm. Robert Rogala

Zapraszamy do lektury :-)Ostrowiec Św. 25.02.2011


Związek Harcerstwa Polskiego
Komendant Hufca
Ostrowiec Świętokrzyski


Rozkaz Specjalny S1/2011

Druhny i Druhowie !

Dzień Myśli Braterskiej to święto przyjaźni obchodzone w dniu 22 lutego każdego roku przez harcerzy i skautów na całym świecie, w naszym hufcu święto to obchodzone jest w dniu dzisiejszym.
22 luty to dzień urodzin założyciela skautingu – Roberta Baden – Powella.
Dlatego w tym dniu składamy sobie życzenia, przesyłamy kartki, organizujemy spotkania przy ognisku lub świeczkowiska czego przykładem jest to nasze dzisiejsze spotkanie.
Dla wszystkich harcerek i harcerzy 22 lutego jest dniem szczególnym, od 82 lat obchodzony jako Dzień Myśli Braterskiej.
Dla entuzjastów skautingu z całego świata jest to okazja, aby wprowadzić Myśli w czyn i przekazać wzajemne braterskie pozdrowienia.
Myśli w czyn to życzliwe myślenie o drugim człowieku, akceptacja, próba przełamania niechęci i nieufności wobec drugiego człowieka.
( są to sentencje zaczerpnięte z jednodniówki wydanej przez 1 Środowiskowy Szczep Harcerski „ Bractwo Ognia” z Hufca Ostrowiec Świętokrzyski).
Dlatego w tak szczególnym dniu życzę Wam wszystkim wszystkiego najlepszego- spełnienia Waszych najskrytszych myśli, sukcesów w życiu osobistym i służbie na rzecz Związku Harcerstwa Polskiego.
Niech w przyszłości każdy z Was pamięta, że harcerzem jest się przez całe życie- niezależnie od tego jak dalej potoczą się losy życiowe każdego z Was, niezależnie od tego jakie w przyszłości będziecie pełnić funkcje społeczne i zawodowe – naprawdę nie ma się czego wstydzić i zawsze z podniesioną głową warto mówić- Ja byłam, byłem lub jest członkiem Związku Harcerstwa Polskiego, ponieważ organizacja społeczo- wychowawcza jaką jest Nasz Związek jest taka jaką ją tworzymy. To od Nas samych zależy jak ją widzą inni- ponieważ to My tworzymy jej obraz w oczach innych.

W tak ważnym dniu dla Nas wszystkich na wniosek Rady Drużyny 08 ŚDH „ Burza” dopuszczam do złożenia Przyrzeczenia Harcerskiego druha
  • druha Mateusza Zwadę
Jeszcze raz życzę Wam w tym tak szczególnym dla nas wszystkich dniu wszystkiego najlepszego a słowa piosenki :
„ Harcerzem być to wcale nie wada,
Harcerzem być każdemu wypada”.
niech przypominają Wam służbę w jakiej jesteśmy i drugiego człowieka ponieważ przez swoją działalność w Związku Harcerstwa Polskiego to właśnie jemu służymy.

Czuwaj !

Komendant Hufca
hm. Robert RogalaArtykuł jest z Strona Hufca ZHP Ostrowiec
http://www.ostrowiec.zhp.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.ostrowiec.zhp.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=926