Ćwiczenia na stadionie KSZO
Data: 07-11-2010 o godz. 14:20:29
Temat: HCPP


W środę 3 listopada na stadionie KSZO przy ul. Świętokrzyskiej podczas meczu z Hetmanem doszło do zamieszek pseudokibiców drużyny gości. Niezadowoleni kibice wszczęli awanturę i wywołali burdę na trybunie gości.

Interweniowały służby ochrony, które nie poradziły sobie z tłumem. Do interwencji wkroczyła policja gdy kibice zaczęli bójki i demolowanie trybuny. Spłonęły szaliki. W trakcie zamieszek doszło do uszkodzeń ciała u kilku uczestników bójki. Raniony został też jeden z ochroniarzy. Jeden z kibiców został poparzony. Po opanowaniu sytuacji przez policję i odseparowaniu "krewkich kiboli" na miejscu pojawiły się służby medyczne które udzielały pomocy poszkodowanym. Poproszono o wsparcie ratowników z HCPP i PCK. Rannych karetka pogotowia, HCPP i PCK odwiozły do szpitala.
Podczas zamieszania trzech kibiców uciekło ze stadionu kierując się w stronę ulicy Zgoda. Podczas ucieczki demolowali zaparkowane samochody. Powiadomiono policję. Podczas pościgu doszło do wypadku. Jeden z kibiców nie zachował ostrożności i wbiegł pod przejeżdżający samochód. Kibic został potrącony przez auto, którego kierowca próbując uniknąć wypadku odbił kierownicą i uderzył w latarnię. Ranni zostali zabezpieczeni przez zespół pogotowia i ratowników HCPP. Interweniowała straż pożarna, która uwolniła z zakleszczonego samochodu jego kierowcę. To na szczęście były tylko ćwiczenia pod kryptonimem "Stadion 2010", w których prócz państwowych służb ratowniczych uczestniczyli również nasi ratownicy. W ćwiczeniach w rolę kibiców wcielili się uczniowie klasy IIa o profilu ratowniczym z IV L.O. im. C.K.Norwida z którą współpracuje HCPP.

Artykuł jest z Strona Hufca ZHP Ostrowiec
http://www.ostrowiec.zhp.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.ostrowiec.zhp.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=870