Rocznica wybuchu II Wojny Światowej
Data: 31-08-2010 o godz. 13:22:24
Temat: Hufiec


W najbliższą środę, 1 września, odbędą się obchody 71. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej oraz Dnia Weterana. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 11.00 Mszą Świętą w Kolegiacie p.w. św. Michała, a w samo południe w całym mieście zostaną uruchomione syreny. Po mszy pochód prowadzony przez Orkiestrę Dętą MCK przejdzie pod pomnik ku czci mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego, poległych za Ojczyznę w latach 1939 – 1945, znajdujący się na Cmentarzu Parafialnym przy ul. Denkowskiej.

Tam o godzinie 12.30 odbędzie się dalsza część obchodów. Zaproszeni goście wygłoszą okolicznościowe przemówienia, a zebrane delegacje złożą kwiaty pod pomnikiem. Zwracamy się do mieszkańców o udział w uroczystościach oraz o wywieszenie 1 września flag państwowych oraz zapalenie zniczy w miejscach pamięci narodowej. Prosimy również o liczne przybycie delegacji instytucji, szkół i grup społecznych.

Program uroczystości w dniu 1 września:
11.00 – Msza Święta w Kolegiacie p.w. Św. Michała Archanioła
12.00 – przejście na cmentarz przy ulicy Denkowskiej, pod pomnik ku czci mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego, poległych za Ojczyznę w latach 1939 – 1945:
• okolicznościowe wystąpienie prezydenta miasta,
• wystąpienia zaproszonych gości,
• składanie kwiatów i wiązanek,
• koncert pieśni patriotycznych.

Źródło: http://www.um.ostrowiec.pl/

Uwaga! Zbiórka Harcerek, Harcerzy i Instruktorów godzina 10.45 pod Kolegiatą Św. Michała (obowiązuje pełne umundurowanie).Artykuł jest z Strona Hufca ZHP Ostrowiec
http://www.ostrowiec.zhp.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.ostrowiec.zhp.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=836