Portal swsw.pl: Ostrowieccy harcerze przy Pałacu Prezydenckim
Data: 19-04-2010 o godz. 13:07:20
Temat: Prasa


W dniu 15 kwietnia 2010 roku harcerze z 14 ŚDH „IGNIS”, 1/DH/PSP1 „PŁOMIENIE” i 41 DH „HUBA” pełnili służbę przy Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Harcerze pojechali pod opieką druha ks. pwd. Sławomira Brzeskiego, Dyrekcji Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 i Rodziców.

Na miejscu okazało się, że harcerze od razu przystąpili do służby porządkowej, zastępując harcerzy warszawskich, którzy mogli choć chwilę odpocząć. Wyjazd zorganizował Radny Robert Minkina i Rada Osiedlowa Kolonia Robotnicza. Druhny i druhowie oddali cześć Parze Prezydenckiej i członkom Rządu. Następnie udali się do Kościoła Garnizonowego gdzie oczekiwali na przywiezienie ciała Biskupa Duszpasterza Krajowego Harcerstwa Polskiego. Na zakończenie pielgrzymki harcerze oddali cześć Prezydentowi na uchodźctwie Ryszardowi Kaczorowskiemu, którego trumna z ciałem została wystawiona w Belwederze.

W dniach 17-18 kwiecień 2010 roku grupa ratowników z Harcerskiego Centrum Pomocy Przedmedycznej będzie pełniła służbę medyczną w Krakowie podczas uroczystości pogrzebowych Pana Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i Jego Żony Marii Kaczyńskiej. Wyjazd harcerzy jest odpowiedzią na apel Głównej Kwatery ZHP i chęcią pomocy w tak trudnym czasie dla Polski – powiedział hm. Robert Rogala, komendant ostrowieckiego Hufca ZHP – Nie ma co ukrywać, że jest to wielkim zaszczytem i uhonorowaniem dotychczasowej ciężkiej pracy Harcerskiego Centrum Pierwszej Pomocy, które od zawsze pomaga w sytuacjach kryzysowych podczas uroczystości, tym razem będą to uroczystości pogrzebowe na najwyższym szczeblu.


Źródło: www.swsw.pl



Artykuł jest z Strona Hufca ZHP Ostrowiec
http://www.ostrowiec.zhp.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.ostrowiec.zhp.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=786