Gazeta Ostrowiecka: Nasi harcerze i strzelcy pełnili służbę przy Pałacu ...
Data: 19-04-2010 o godz. 08:45:05
Temat: Prasa


W piątek harcerze z 14 ŚDH „IGNIS”, 1/DH/PSP1 „PŁOMIENIE” i 41 DH „HUBA” pełnili służbę przy Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Harcerze pojechali do stolicy pod opieką druha ks. pwd. Sławomira Brzeskiego, dyrekcji Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 i rodziców. Na miejscu okazało się, że harcerze od razu przystąpili do służby porządkowej, zastępując harcerzy warszawskich, którzy mogli choć chwilę odpocząć.

Druhny i druhowie oddali cześć parze prezydenckiej i członkom rządu. Następnie udali się do Kościoła Garnizonowego gdzie oczekiwali na przywiezienie ciała Biskupa Duszpasterza Krajowego Harcerstwa Polskiego. Na zakończenie pielgrzymki harcerze oddali cześć Prezydentowi na uchodźctwie Ryszardowi Kaczorowskiemu, którego trumna z ciałem została wystawiona w Belwederze.

Natomiast w sobotę i niedzielę grupa ratowników z Harcerskiego Centrum Pomocy Przedmedycznej pełniła służbę medyczną w Krakowie podczas uroczystości pogrzebowych Prezydenta RP Lecha i Marii Kaczyńskich.

- Wyjazd harcerzy był odpowiedzią na apel Głównej Kwatery ZHP i chęcią pomocy w tak trudnym czasie dla Polski – powiedział nam hm. Robert Rogala, komendant ostrowieckiego Hufca ZHP. – Nie ma co ukrywać, że jest to wielkim zaszczytem i uhonorowaniem dotychczasowej ciężkiej pracy Harcerskiego Centrum Pierwszej Pomocy, które od zawsze pomaga w sytuacjach kryzysowych podczas uroczystości, tym razem będą to uroczystości pogrzebowe na najwyższym szczeblu.Źródło: www.ostrowiecka.plArtykuł jest z Strona Hufca ZHP Ostrowiec
http://www.ostrowiec.zhp.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.ostrowiec.zhp.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=785