Katyńskie Dęby Pamięci w Bodzechowie
Data: 16-04-2010 o godz. 21:40:39
Temat: ZHP


Harcerze z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Bodzechowie posadzili przy swojej szkole katyńskie dęby. Drzewa te mają czcić pamięć polskich oficerów zamordowanych w Katyniu.

Od 2008 roku trwa społeczny program uczczenia ofiar tej zbrodni pt: „KATYŃ... OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA”. Każde z drzew ma za zadanie upamiętnić jedną zamordowaną osobę.
W piątek 16 kwietnia uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II oraz Publicznej Szkoły Podstawowej im. Walentego Stefańskiego w Bodzechowie przystąpili do programu„KATYŃ... OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA”. Wraz z przedstawicielami lokalnych władz uczczono pamięć zamordowanych w Katyniu polskich żołnierzy oraz ofiar sobotniej katastrofy.

Pierwszy z 8 przywiezionych dębów katyńskich mieli zaszczyt posadzić harcerze 1 Drużyny Harcerskiej „ISKRA”. Dąb posadzony przez druha Romana Walerowicza i druhnę Angelikę Pastuszka będzie upamiętniał ofiary katastrofy rządowego samolotu, który rozbił się w Smoleńsku.

Celem dzisiejszej uroczystości było zaszczepienie młodemu pokoleniu pamięci o historii, widzianej przez pryzmat losów konkretnego człowieka.

dh pwd. Ewelina KulińskaZobacz fotki, które znajdują się w naszej Galerii Zdjęć. Fotki dostarczyła druhna pwd. Ewelina Kulińska

Artykuł jest z Strona Hufca ZHP Ostrowiec
http://www.ostrowiec.zhp.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.ostrowiec.zhp.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=781