Grosik dla Haiti
Data: 11-02-2010 o godz. 07:55:52
Temat: Hufiec


"To co możesz uczynić jest tylko maleńką kroplą w ogromie oceanu,
ale jest właśnie tym co nadaje znaczenie Twojemu życiu”
Albert Schweitzer


Druhny i Druhowie !!!
Przed nami Dzień Myśli Braterskiej. Tego dnia wszyscy łączymy się myślami z naszymi przyjaciółmi z Polski i organizacji skautowych. Wysyłamy życzenia, spotykamy się na zbiorkach, kominkach czy innych uroczystościach. Przez wiele lat w tym dniu, my harcerze uczestniczyliśmy w Akcji „Grosik”.

Po raz pierwszy w 1995 roku zbieraliśmy pieniądze na leki dla pacjentki Centrum Zdrowia Dziecka. W kolejnych latach zebrane środki przekazywano na zakup specjalistycznej aparatury do pozajelitowego odżywiania, chromatografu gazowego, urządzeń wspomagających pracę chromatografu - autosamplera, wyposażenie szpitala o aparaturę do mierzenia zaburzeń czynnościowych w schorzeniach przewodu pokarmowego, pomp infuzyjnych dla dzieci z niewydolnością wątroby leczących się na oddziale gastroenterologii CZD.

Od 2002 roku sami dokonywaliśmy wyboru, na jaki cel przeznaczymy zebrane środki. Zbieraliśmy m.in. na pomoc dla naszego instruktora na leczenie hm. Ryszarda Chwastka czy dla dwuletniej Magdalenki Tkaczyk, która urodziła się bez nóżek i rączek.

Obecnie wszyscy przeżywamy to, co wydarzyło się na Haiti. Trzęsienie ziemi w tym rejonie było najtragiczniejsze od 200 lat. Pochłonęło setki ofiar, jest bardzo wielu rannych, stracili cały dorobek swojego życia. My członkowie Związku Harcerstwa Polskiego chętnie włączamy się do pomocy na rzecz potrzebujących. Wnieśmy też swoją cegiełkę na rzecz mieszkańców Haiti. Dlatego proponuję, by w Dniu Myśli Braterskiej, w czasie zbiórek harcerskich czy wspólnych spotkań podjąć się Akcji „Grosik dla Haiti”. Niech ten nasz dar serca będzie właśnie maleńką kroplą w morzu oceanu.

Czuwaj !!!


Artykuł jest z Strona Hufca ZHP Ostrowiec
http://www.ostrowiec.zhp.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.ostrowiec.zhp.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=744