Uroczystości harcerskie podczas uroczystego przekazania BŚP 2009
Data: 21-12-2009 o godz. 09:45:04
Temat: Hufiec


W dniu 19.12.2009 roku odbyła się Msza Święta w Kościele Najświętszej Maryi Panny Saletyńskiej podczas której uroczyście zostało przekazane Betlejemskiego Światła Pokoju dla władz powiatu, miasta, parafii i społeczności ludzkiej. Podczas uroczystości odbyła się szczególnie ważna sprawa dla naszego Hufca i jego instruktorów, mianowicie odbyło się Zobowiązanie Instruktorskie oraz wręczenie Honorowej Odznaki Przyjaciół Harcerstwa.

Uroczystość przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju przygotował ks. pwd. Sławomir Brzeski wraz ze swoja 14 ŚDS "IGNIS" działająca przy Parafii na Piaskach.

Pan Włodzimierz Nowak otrzymał z rąk Komendanta Hufca hm. Roberta Rogali Honorową Odznakę Przyjaciół Harcerstwa za zasługi jakich dokonał na rzecz naszego Hufca.

Zaszczytu wypowiedzenia słów Zobowiązania Instruktorskiego doznały druhny, które zakończyły pozytywnie swoje próby na stopień przewodniczki i druh Komendant wydał stosowny rozkaz.

Zobowiązanie złożyły:
  • Ewelina Kulińska,
  • Beata Moskalik,
  • Renata Taborska.


Przypominamy, że na uroczyste przekazanie Ognia z Betlejem pojechało 11 członków DH „PŁOMIENIE” działającej przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 z Ostrowca Świętokrzyskiego pod opieką księdza pwd. Sławomira Brzeskiego, który był jednym z kapłanów odprawiających Mszę Św. prowadzoną przez Głównego Kapelana ZHP.

W tej uroczystości wzięło udział kilkaset harcerek i harcerzy ZHP, reprezentacja skautów słowackich oraz delegacja ZHP na Litwie uczestniczyło w Mszy Świętej i przekazaniu Ognia z Betlejem.


Artykuł jest z Strona Hufca ZHP Ostrowiec
http://www.ostrowiec.zhp.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.ostrowiec.zhp.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=730