Aktywni zawodowo - nowa forma współpracy zaprzyjaźnionego WTZ
Data: 06-07-2009 o godz. 15:17:13
Temat: NS


Stowarzyszenie EGO przy współpracy ze Stowarzyszeniem Kibiców KSZO Ostrowiec Św. oraz wsparciu informatycznym udzielonym przez Internetowe Biuro Podróży biletywczasy.pl rozpoczyna małymi krokami wdrażanie wspólnego projektu pod nazwą AKTYWNI ZAWODOWO.

W pierwszym etapie jest on skierowany do osób niepełnosprawnych uczęszczających na Warsztaty Terapii Zajęciowej w Ostrowcu Św. Celem projektu jest wsparcie finansowe oraz przygotowanie grupy osób z niepełnosprawnością ruchową, umysłową do podjęcia przez te osoby różnego rodzaju działań wykorzystujących ich zdolności i umiejętności w miarę ich indywidualnych możliwości. Działania będą skierowane na rozwinięcie, podtrzymanie i przywrócenie aktywności społeczno – zawodowej tych osób poprzez wykonywanie różnego rodzaju gadżetów i pamiątek związanych z Klubami Sportowymi, a w pierwszej kolejności z KSZO Ostrowiec Św.

Następnie trafią one na ogólnopolską licytację internetową. Zysk uzyskany z licytacji poszczególnych przedmiotów będzie zasilał bezpośrednio Warsztat Terapii Zajęciowej w Ostrowcu Św. na ulicy Iłżecka 31 i będzie przeznaczony na zakup materiałów potrzebnych do wykonywania pamiątek sportowych. Twórcy tego projektu planują, że w dalszej fazie rozwoju całego przedsięwzięcia włączą się Kluby Sportowe, sami aktualni oraz byli sportowcy i osoby prywatne, którzy będą przekazywali swoje pamiątki sportowe na licytację, a tym samym będą wspomagali osoby niepełnosprawne, umożliwiając im włączenie się do aktywności społeczno-zawodowej. Rozpoczęcie pierwszych licytacji planowane jest na 13 lipca. Zapraszamy wszystkich – sportowców, osoby prywatne, Kluby Sportowe do przekazywania na licytację niepotrzebnych bądź zalegających często piwnice pamiątek sportowych. Wszystkie osoby posiadające takie pamiątki, a z dobrego serca pragnące współuczestniczyć w realizacji tego projektu proszeni są o kontakt e-mail: stowarzyszenieego@gmail.com

Całe przedsięwzięcie organizuje Stowarzyszenie EGO przy współpracy ze Stowarzyszeniem Kibiców KSZO Ostrowiec Św.

Patronat nad projektem objął Zbigniew Pacelt - Poseł na Sejm RP VI kadencji, natomiast patronat medialny gazeta Wiadomości Świętokrzyskie, Telkonet Sp. z o.o.

Wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w licytacji zapraszamy już od 13 lipca od godziny 12.00 na strony www.sklepKSZO.pl oraz www.ego.org.pl

Artykuł jest z Strona Hufca ZHP Ostrowiec
http://www.ostrowiec.zhp.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.ostrowiec.zhp.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=672