Rajd Wiosenny- przygoda z Bałtowskimi Questami
Data: 28-04-2014 o godz. 10:43:27
Temat: Rajdy i biwaki


Wczoraj zakończył się Rajd Wiosenny organizowany przez Komendę Hufca ZHP Ostrowiec przy współpracy drużyn harcerskich 14 ŚDH „Ignis”, 41 DH „Huba”, 04 DH „Płomienie” oraz Gromady Zuchowej „Iskierki”. Pogoda iście wiosenna na początku rajdu ( drobny deszczyk) nie popsuł planów organizacyjnych. Po przyjeździe do Bałtowa i zakwaterowaniu w Zespole Szkół, ekipy biorące udział w rajdzie wyruszyły na trasę. Każda drużyna dostała na starcie kartki z Questami po Bałtowie. Przygoda w Zwierzyńcu Bałtowskim, Niezwykłe tajemnice dinozaurów, Śladami historii w Żydowskim Jarze oraz Tajemnice Księżnej Rozalii to Questy, które do wykonania dostały nasze zuchy i harcerze.

Wskazówki, zagadki, ślady, pieczątki i tropy zwierząt to część zadań jakie czekały na trasie. Dzięki uprzejmości gospodarzy Jura Parku w Bałtowie mogliśmy przeżyć Przygodę w Zwierzyńcu gdzie czekały na uczestników Questu zgromadzone tam zwierzęta z różnych zakątków świata. Małpki, osły, kucyki, kaczki, pawie, gęsi, bociany, żurawie, czaple, lisy, szopy, gołębie, kozy i wiele, wiele innych bardzo kolorowych i nie spotykanych na co dzień zwierząt uatrakcyjniło trasę rajdu. Można było nawet „pogadać” z gęsiami a raczej „po gęgać”. Niektórym zwierzętom tak spodobały się nasze druhny, że samowolnie opuściły swoją zagrodę. Druhna Kinga miała swojego wielbiciela kucyka, który wydostał się zza ogrodzenia i ją troszkę „pogonił”. Po rozwiązaniu wszystkich zagadek patrole wróciły do szkoły na gorący posiłek. Po obiedzie miała się odbyć druga część rajdu, lecz niestety nagłe załamanie pogody i ulewny deszcz nie pozwoliły nam wypuścić na trasę podopiecznych. Na sali gimnastycznej zorganizowaliśmy zajęcia z tańców integracyjnych. Po wielu próbach udało się zgrać wszystkich i „Belgijka” czyli jeden z tańców wyszedł nam bardzo fajnie. Zuchy w tym czasie miały do wykonania zadania na punktach kontrolnych w tematyce Piotrusia Pana. Po ukończeniu wszystkich zadań , otrzymały one sprawność „Piotruś Pan”. Po kolacji podczas świeczkowiska patrole rajdowe prezentowały scenki pt. „Czym przyjechała do nas wiosna”, oraz strój Pani lub Pana Wiosny. Podczas świeczkowiska wręczano barwy drużyny, jeden zuch złożył Obietnicę Zuchową i pięciu harcerzy i harcerek złożyło Przyrzeczenie Harcerskie. Wręczano również gwiazdki zuchowe. Po wspólnej zabawie, był czas na przygotowanie do snu. Ale aby uatrakcyjnić wieczór dla chętnych, przed snem odbył się pokaz filmu „Tytus, Romek i Atomek”. Rano po ogłoszonej pobudce odbył się konkurs kulinarny, czyli przygotowanie zdrowego, kolorowego i wiosennego śniadania dla całego patrolu. Na apelu kończącym rajd wręczono nagrody i dyplomy dla wszystkich patroli. Bałtów pożegnał nas ładną pogodą i wszyscy wróciliśmy do Ostrowca gdzie czekali już na swoje pociechy rodzice.

Foto relacja na funpagu hufca https://www.facebook.com/Komenda.Hufca.ZHP.Ostrowiec.SwietokrzyskiArtykuł jest z Strona Hufca ZHP Ostrowiec
http://www.ostrowiec.zhp.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.ostrowiec.zhp.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1470