Kurs Drużynowych - Lubianka 2013
Data: 29-08-2013 o godz. 15:19:43
Temat: Hufiec


W dniach 22 - 28 sierpnia 2013 roku sam. Kinga Zwada, sam. Katarzyna Cichoń i ćwik Michał Lipiec uczestniczyli w Kursie Drużynowych - Lubianka 2013 na metodyce zuchowej oraz harcerzy starszych.

Przez 7 dni uczyli¶my się o metodykach, jak pisać plan pracy,jakie s± formy pracy,system kar i nagród, co to jest statut ZHP i ewidencja. Poznali¶my wiele nowych piosenek. Na metodyce zuchowej rozpisywali¶my sprawno¶ci zuchowe, poznawali¶my sposoby pracy z zuchami, Prawo Zucha, urz±dzili¶my teatr zuchowy, ćwiczyli¶my musztrę zuchow±, tworzyli¶my ciekawe gawędy, poznawali¶my formy pracy z dziećmi, jak poprawnie zaplanować zbiórkę. Zajęcia były nie tylko w dzień, ale niektóre odbywały się noc±.

Wspólnie ze wszystkimi pionami metodycznymi uczestniczyli¶my w nocnym biegu strachu, gdzie przebrana kadra straszyła nas. Były wampiry, ulica Wi±zów, człowiek z siekier±, trupy, pielęgniarka. Zdobywało się w niej przeróżne rzeczy. Grę wygrały Zuchmistrzowie. Mieli¶my też wszyscy razem ogniska o przeróżnych tematach. Na nich poprzez zabawy i piosenki integrowali¶my się ze sob±.

Na metodyce harcerzy starszych też wielu nowych rzeczy każdy się nauczył. Rozpisywali próby na stopnie instruktorskie, ćwiczyli poznan± już wiedzę.

Podstaw± zdania kursu i otrzymania patentu było wykonanie różnych prac. Zakończył się on testem z wiedzy, jak± zdobyli¶my na kursie. Nie wiem jak ona przebiegała w innych pionach. Na pionie zuchowym podzieleni zostali¶my na dwie grupy i pojedynczo szli¶my w miejsce sprawdzianu. Zadawali nam parę nawet łatwych pytań, a po ¶wieczkowisku każda osoba miała rozmowę z druhem Tomaszem Rejmerem. Tam dowiadywali¶my się czy dostaniemy patent drużynowego.

Na końcowym apelu komenda kursu poinformowała, że wszyscy zdali kurs pozytywnie. Każdy uczestnik dostał ksi±żkę przystosowan± do swojej metodyki, plecak praz koszulki które przyjd± do różnych hufców. Kurs ten nauczył nas nowych rzeczy oraz przypomniał to, co wiedzieli¶my. Pokazał nam jak pracować z drużyn±, narodził w wielu pomysł na założenie nowych drużyn i gromad. Pomimo małych potknięć nie tylko naszych, ale także i kadry, dostali¶my patenty oraz wiedzę na dalsze działanie i przekazywanie innym. Szkoda tylko że z naszego hufca było nas tak mało, ale miejmy nadzieję że na następny kurs pojedzie więcej.

sam. Kinga "Nika" ZwadaFotki podesłane przez sam. Kingę "Nika" Zwadę w Galerii Zdjęć.Artykuł jest z Strona Hufca ZHP Ostrowiec
http://www.ostrowiec.zhp.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.ostrowiec.zhp.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1371