Opłaty za wpłaty w ramach akcji 1%
Data: 11-01-2006 o godz. 09:14:27
Temat: 1 procent


W związku z Ustawą o dzialalności pożytku publicznego umożliwiajacą podatnikom podatku dochodowego od osób fizycznych przekazanie 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego, niektóre Banki oraz Poczta Polska zwolniły lub obniżyły podatnikom opłaty przekazów 1% na rzecz organizacji pożytku publicznego.

Jak się dowiedzieliśmy w Banku BPH przekazy pieniężne na 1% (między innymi na ZHP), tj. wpłaty gotówkowe oraz przelewy wewnętrzne i zewnętrzne (niezależnie od sposobu ich realizacji) na rachunki tych organizacji prowadzone w Banku BPH i innych bankach realizowane przez Klientów Banku BPH do do dnia 30 kwietnia br. są zwolnione z opłat i prowizji.

Dowiedzieliśmy się również, że wszystkie placówki Poczty Polskiej na terenie kraju w ciągu całego roku za wpłaty na rzecz organizacji pożytku publicznego pobierają opłatę w wysokości 1,00 zł .

Informację o bankach, które zdecydują się na zniesieni opłat będzie można znaleźć na stronie internetowej ogólnopolskiej kampanii społecznej poświęconej możliwości przekazywania 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego pod adresem: www.jedenprocent.pl

Jeśli ktoś posiada informacje jak jest w innych Bankach, a my jeszcze tego nie zamieściliśmy to prosimy o info a my to nadrobimy :)

Artykuł jest z Strona Hufca ZHP Ostrowiec
http://www.ostrowiec.zhp.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.ostrowiec.zhp.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=136