Biwak w Chocimowie
Data: 29-06-2013 o godz. 10:59:40
Temat: Hufiec


W dniach 22-23 czerwca odbył się biwak 52 DH „Włóczykije” w Chocimowie. Sobotnie przedpołudnie spędziliśmy w Kunowie zaliczając obiekty z kanonu Ostrowieckiej Odznaki Turystyczno-Krajoznawczej, którą zdobywają członkowie naszej drużyny.

Zobaczyliśmy kościół pod wezwaniem św. Władysława, zabytkowy cmentarz parafialny, a także kunowski rynek. Potem udaliśmy się do remizy strażackiej, gdzie planowany był pokaz sprzętu strażackiego. Niestety, strażacy usuwali skutki piątkowej nawałnicy. W ramach rekompensaty na miejsce biwaku zostaliśmy dowiezieni strażackim wozem.

W gościnnych progach Dworku Ośniałowskich poczuliśmy się „jak w domu”, ponieważ to już nasz kolejny pobyt w tym uroczym zakątku. Wczesnym popołudniem odwiedził nas dh Adam. Odbyło się świeczkowisko, podczas którego usłyszeliśmy wiele ciepłych słów zarówno od dh Adama jak i Pani Barbary Domagały – prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Chocimów. Trzy osoby złożyły Przyrzeczenie Harcerskie. Wieczorem w towarzystwie rodziców piekliśmy kiełbaski i bawiliśmy się z dziećmi ze świetlicy miejsciej.

Pobyt w Chocimowie „umilały” nam stado komarów i po burzowa awaria światła.

sam. Małgorzata KasińskaZapraszamy do Galerii ZdjęćArtykuł jest z Strona Hufca ZHP Ostrowiec
http://www.ostrowiec.zhp.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.ostrowiec.zhp.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1353