Leśnymi ścieżkami do wolności
Data: 08-05-2013 o godz. 15:50:24
Temat: Hufiec


Dniu 5 maja 52DH”Włóczykije” wzięła udział w grze terenowej „ Leśne ścieżki do wolności” organizowanej przez Miejskie Centrum Kultury. Impreza stanowiła element obchodów Roku Powstania Styczniowego w Ostrowcu Św. i odbyła się dokładnie w 150 rocznicę bitwy stoczonej przez pułkownika Dionizego Czachowskiego pod Jeziórkiem. Mieliśmy okazję poszerzenia swojej wiedzy o wydarzeniach z lat 1863-1864 oraz oddania hołdu poległym powstańcom pochowanym w leśnych mogiłach w Czarnej Glinie.

Uczestnicy podzieleni na 18 dwuosobowych zespołów mieli przemierzyć trasę w jak najkrótszym czasie odnajdując po drodze karty z pytaniami. Druhowie Kamil Walaszczyk i Karol Dębicki zajęli w ogólnej klasyfikacji czwarte miejsce.

Po dotarciu na miejsce mogliśmy wysłuchać koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu Orkiestry Polowej Polskich Drużyn Strzeleckich a także obejrzeć rekonstrukcję bitwy pod Jeziórkiem przygotowanej przez grupy rekonstrukcyjne z Radomia i Kielc oraz przez 51 Drużynę Harcerzy i Harcerek „Żuawi” z Hufca Rzeszów- Miasto

Drużynowa
sam. Małgorzata KasińskaZapraszamy do Galerii ZdjęćArtykuł jest z Strona Hufca ZHP Ostrowiec
http://www.ostrowiec.zhp.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.ostrowiec.zhp.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1340