Wigilia Harcerska
Data: 17-12-2012 o godz. 20:16:13
Temat: Rajdy i biwaki


Jak co roku zuchy, harcerze i instruktorzy Hufca ZHP w Ostrowcu Świętokrzyskim spotkali się na biwaku wigilijnym. Tym razem były to gościnne mury Publicznego Gimnazjum nr 2 przy ul. Polnej.

Wigilia harcerska to już tradycja - jest to spotkanie wielopokoleniowe czego dowodem mogło być i to. Przy wspólnym świeczkowisku zasiadło 230 osób. 52 DH Włóczykije – gdyż to ona tym razem była odpowiedzialna za to spotkanie i program związany z tradycją Świąt Bożego Narodzenia wprowadziła wszystkich zebranych w magię tych Świąt.

Następnie każda jednostka harcerska skupiona w naszym hufcu musiała się zaprezentować i przedstawić – podczas prezentacji śpiewaliśmy wspólnie kolędy i każdy na swój sposób przeżywał to spotkanie.

Podczas tego uroczystego wieczoru nie zabrakło chwil, które dla niektórych głęboko pozostaną w pamięci gdyż najmłodsi złożyli obietnicę zucha , a starsi ich koledzy przyrzeczenie harcerskie.

Na zakończenie świeczkowiska wszyscy mogli złożyć sobie życzenia świąteczne i połamać się opłatkiem. Po części obrzędowej zasiedliśmy do wspólnego stołu ale było nas tak dużo, że tradycyjna wieczerza wigilijna musiała odbyć się w dwóch turach. Podczas tej wieczerzy nie zabrakło tradycyjnych potraw wigilijnych takich samych jak w naszych domach.

Do wszystkich zebranych przyszedł Mikołaj, który w swoim worku dla każdego przyniósł sromny słodki upominek. Zabawa trwała bardzo długo a dla tych najdzielniejszych do samego rana- gdyż znaleźli oni dla siebie miejsce w którym mogli śpiewać i pląsać.

Niewyspani ale szczęśliwi, że kolejny raz mogliśmy się spotkać i kultywować tradycje świąteczne udaliśmy się do domów następnego dnia.

Mam nadzieję, że nie jest to nasze ostatnie spotkanie w tak szerokim gronie, a do kolejnych dojdzie już wkrótce.

Komendant Hufca
hm. Robert RogalaZapraszamy do Galerii Zdjęć Autorami zdjęć są phm. Tomasza "Taborecik" Taborski, sam. Kinga "Nika" Zwada, druhna Anna Ewa Antoniak-Lipiec oraz phm. Grażyna Połetek.Artykuł jest z Strona Hufca ZHP Ostrowiec
http://www.ostrowiec.zhp.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.ostrowiec.zhp.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1287