BURZOWE Mikołajki
Data: 08-12-2012 o godz. 18:28:16
Temat: Hufiec


W dniu 7 grudnia zbiórka zaczęła się jak zawsze. Po gawędzie i w samym środku burzliwej dyskusji niespodziewanie do drzwi ktoś głośno zapukał. Okazało się że to...... Święty Mikołaj!!. Poprosił nas, abyśmy coś zaśpiewali. Więc bez żadnego namysłu przy dźwiękach gitary poleciały słowa "Białej Pastorałki". Mikołaj zadowolony zaczął rozdawać prezenty. Po sesji fotograficznej sam święty zebrał drużynę i zaczął prowadzić w znane sobie tylko miejsce. Po 10 minutowej wędrówce zobaczyliśmy płomień ogniska.

Tam czekał na nas druh drużynowy z biszkoptem Damianem. Poprosił jedną druhnę i jednego druha o zostanie, a resztę o zrobienie kręgu wokół ognia. Kiedy samarytanka Weronika i ćwik Mateusz "Gienia" zostali poproszeni o podejście do ognia i dorzuceniu do niego swoich drewienek, drużynowy przeczytał rozkaz o nadaniu im naramienników wędrowniczych. Poleciały słowa piosenek "Harcerskie ideały" i "Jestem wędrowcem". Po gratulacjach zawiązaliśmy krąg i zakończyliśmy obrzędową zbiórkę. Do harcówki wracaliśmy zmarznięci, ale rozgrzewaliśmy się rzucając się śnieżkami.

sam. Kinga "Nika" ZwadaZapraszamy do Galerii Zdjęć Autorem fotki jest druhna HO Aneta ZwadaArtykuł jest z Strona Hufca ZHP Ostrowiec
http://www.ostrowiec.zhp.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.ostrowiec.zhp.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1282