Burza i Wilki na Harcerski Rajd Śladami Jędrusiów
Data: 18-11-2012 o godz. 18:58:05
Temat: Rajdy i biwaki


W dniach 16-18 listopada 08 ŚTDH "Burza" im. Tadeusza "Zośki" Zawadzkiego i 01 DW "Wilki" uczestniczyliśmy w 27 Harcerski Rajd Śladami "Jędrusiów". W piątek spotkaliśmy się o 6.40 pod 1001 Drobiazgów i ruszyliśmy na stacje PKP. Wyjechaliśmy pociągiem do Skarżyska - Kamienne

Gdy dojechaliśmy, naszym celem było dojście do szkoły na Wielkiej Wsi. Na punkcie startowym pomalowaliśmy sobie na policzkach nasze barwy. Ostatni punkt znajdował się w szkole. Był on o ogólnej wiedzy, gdzie jako jedyni odpowiedzieliśmy poprawnie na to zadanie. Wieczorem odbyło się świeczkowisko, gdzie zapoznaliśmy się ze wszystkimi drużynami.

W sobotę naszym zadaniem było dojście pod mogiłę Junaka i Kokoszki z kompanii Jędrusiów pod dowództwem majora Kaktusa. Zginęli on 15 listopada 1944 roku. Po drodze biegliśmy za busem pełnych świeżych bułek. Towarzyszyła nam 38 DH ze Starachowic. Idąc przy okazji zatrzymaliśmy się przy pomniku poświęconym żydowskim dzieciom, którzy zostali zamordowani przez Niemców. Po godzinie 12 na miejscu odbył się apel. Po nim zjedliśmy i pobawiliśmy się na rozgrzewkę. O 20 spędziliśmy czas przy kominku, gdzie każda z drużyn dziękowała innej drużynie za udzielenie jakiejkolwiek pomocy.

W niedzielę zajęliśmy się sprzątaniem szkoły, a później był apel końcowy. Zajęliśmy 5 miejsce. Zaraz po wspólnym zdjęciu pamiątkowym szybko ruszyliśmy na pociąg do domu. Kiedy już dotarliśmy do Ostrowca, szczęśliwie rozeszliśmy się do domów.

Biszkopt Patrycja Wyrzykowska
Zapraszamy do Galerii Zdjęć autorzy zdjęć druha Romana Walerowicza, sam.Dagmarę Miśkiewicz oraz biszkopta Patrycję WyrzykowskąArtykuł jest z Strona Hufca ZHP Ostrowiec
http://www.ostrowiec.zhp.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.ostrowiec.zhp.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1272