Harcerze na Ostrowieckich Spotkaniach Turystycznych – OSTY’2012
Data: 27-10-2012 o godz. 09:02:08
Temat: Hufiec


26 października 2012 r. w Kinie ,,Etiuda” odbyła się pierwsza część całodziennej imprezy ,,Ostrowieckie Spotkania Turystyczne – OSTY’2012’’, w której wzięła udział 11 D.H. ,,BUCIORY”. Podczas ,,OSTÓW’2012” zostały wręczone Certyfikaty i Ostrowieckie Odznaki Turystyczno-Krajoznawcze.

Miło nam poinformować, że wśród wyróżnionych osób znalazła się grupa harcerzy z 11 D.H. ,,Buciory”: Anna Kosiak, Maciej Banasik, Izabela Nogaj i Marcin Baziuk – harcerze otrzymali certyfikaty oraz OOTK stopień brązowy.

Wymienieni harcerze oprócz aktywnej pracy w drużynie działają dodatkowo w sekcji ,,Dziedzictwo kulturowe w regionie” przy Miejskim Centrum Kultury, którą prowadzą pani przewodnik Grażyna Jedlikowska i drużynowa 11 D.H. Sekcja liczy 12 osób (w tym ośmioro harcerzy z 11 D.H.). Młodzież poznaje ciekawe zakątki naszego województwa poprzez udział w comiesięcznych wycieczkach po regionie. Ponadto grupa poszerza swoją wiedzę o kulturze, historii i tradycjach ziemi świętokrzyskiej na spotkaniach w ZSP nr 1 w ramach pracy sekcji ,,Dziedzictwo kulturowe”.

Podczas tegorocznych ,,OSTÓW’’ harcerze obejrzeli pokaz slajdów ,,DO SZKOŁY POD GÓRKĘ - DZIECI Z HIMALAJSKICH SZLAKÓW” oraz wysłuchali opowieści o dzieciach spotkanych podczas wędrówek w Himalajach indyjskich i nepalskich. Ciekawą prezentację poprowadzili Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie - podróżnicy, autorzy wystaw fotograficznych i książek o Himalajach, prekursorzy profesjonalnych pokazów slajdów podróżniczych w Polsce.

phm Grażyna PołetekFotki podesłane przez druhnę phm Grażyna Połetek w Galerii Zdjęć.Artykuł jest z Strona Hufca ZHP Ostrowiec
http://www.ostrowiec.zhp.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.ostrowiec.zhp.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1264