Harcerskie wędrowanie
Data: 22-10-2012 o godz. 19:31:22
Temat: Hufiec


W dniach 20-21 października na szlak harcerski wyruszyły gromady zuchowe i drużyny harcerskie Hufca ZHP w Ostrowcu Św.
Były to: gromady zuchowe: Iskierki, Smerfne Skrzaty, Słoneczna Gromada, drużyny harcerskie: Burza, Włóczykije, Huba, Azymut, Płomienie, Caeli, Iskra - w sumie z instruktorami 208 osób.

Trasa rajdu łatwa i krótka ale ze względu, że jest to impreza cykliczna „Rajd Szlakami Miejsc Pamięci Narodowej - Zlot Hufca” nie odległość była najważniejsza.

O godzinie 9.00 impreza rozpoczęła się pod pomnikiem harcerskim w Parku Miejskim, gdzie odśpiewano Hymn Harcerski i zapalono znicze, następnie wszystkie patrole wylosowały zadania do realizacj i- zadania polegały na odnalezieniu wyznaczonych miejsc pamięci narodowej, ich uprzątnięciu i zrobieniu dokumentacji fotograficznej.

Wszystkie patrole spisały się znakomicie i z zadań wywiązały się w wyznaczonym czasie, gdyż o 12.45 wszyscy spotkali się na Rynku Ostrowieckim na uroczystej zbiórce przy Pomniku poświęconym pamięci powieszonych w czasie okupacji mieszkańców Ostrowca Św. Przy ogólnym zdziwieniu i zaskoczeniu mieszkańców naszego miasta drużynowi i patrolowi zapalili dziesięć biało - czerwonych zniczy.

Następnie rozpoczęła się druga część harcerskiej wędrówki. Tym razem wszystkie patrole rajdowe musiały pokonać trasę rajdową, na której znajdowało się pięć punktów kontrolnych: gdzie liczyła się z wiedza harcerska i umiejętności sportowe.

Pokonując wszystkie punkty kontrolne dotarliśmy na miejsce noclegu w szkole podstawowej nr 10 na Gutwinie gdzie na wszystkich czekał ciepły posiłek przygotowany przez druhnę Lidię Perczak i Teresę Woźniak.

Po zakwaterowaniu przez oboźnego druha Adama Bałczewskiego wszyscy skorzystali z oferty programowej w postaci zabaw i nauki piosenek harcerskich oraz przepięknego placu zabaw, który znajduje się przy szkole.

Po tych zajęciach na wszystkich czekała kolejna niespodzianka- tym razem był to pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przygotowany przez kursantów biorących udział w zajęciach prowadzonych przez Harcerskie Centrum Pierwszej Pomocy. Na kolację tradycyjnie grill przygotowany przez Janusza Woźniaka, a wieczorem świeczkowisko.

Podczas świeczkowiska wiele łez i wzruszeń ponieważ odbyło się przyrzeczenie harcerskie gdzie w szeregi naszego związku zostali przyjęci nowi członkowie, którzy otrzymali krzyże harcerskie oraz drużynowi rozdali barwy drużyn sygnalizując w ten sposób, że nowe osoby stały się członkami wspólnoty jakim w tym przypadku jest drużyna.

Cała impreza została uwieńczona na fotografiach wykonanych w większości przez druha Tomasza Taborskiego.

Dziękuję wszystkim instruktorom, drużynowym i opiekunom, którzy poświęcili swój prywatny czas i w ramach wolontariatu wzięli udział w tym wydarzeniu, które miało charakter patriotyczny, turystyczny i integracyjny ponieważ brały w nim również udział osoby niepełnosprawne.

Minimalizacja kosztów w/w imprezy była możliwa dzięki wsparciu tego zadania przez Starostę Ostrowieckiego Pana Zdzisława Kałamagę, Zarząd Powiatu Ostrowieckiego i Dyrektora PCPR w Ostrowcu Św. Panią Barbarę Cudzik - za to im serdecznie dziękujemy.

Komendant Hufca
hm. Robert RogalaZapraszamy do Galerii Zdjęć autorzy zdjęć phm. Tomasza "Taborecik" Taborski, phm. Krzysztofa Adamski sam. Kingi „Nika” Zwady.Artykuł jest z Strona Hufca ZHP Ostrowiec
http://www.ostrowiec.zhp.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.ostrowiec.zhp.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1261