Harcerze ostrowieccy pamiętają.....
Data: 30-09-2012 o godz. 12:32:23
Temat: Hufiec


W dniu dzisiejszym tj. 30 września reprezentacja hufca ostrowieckiego ZHP brała udział w uroczystościach upamiętniających rocznicę zbiorowej egzekucji, która przeprowadzona została 30 września 1942r na elicie intelektualnej i finansowej naszego miasta.

Złożyliśmy wiązankę kwiatów na Rynku ostrowieckim, a następnie harcerze i instruktorzy uczestniczyli w mszy świętej poświęconej pamięci pomordowanych przez hitlerowskiego okupanta.

Po mszy poczty sztandarowe i uczestnicy uroczystości przeszli na cmentarz przy ul. Denkowskiej gdzie odbył się apel poległych.

Należy dodać, że to nie jedyny akcent, który mówi o tym, że harcerze pamiętają o tych którzy oddali najwyższy dar dla ojczyzny czyli swoje życie.

W dniu wczorajszym t.j.29.09.2012 roku druhna Ola Szklanowska brała udział w grze miejskiej pn. „Wiemy, pamiętamy” i zajęła II miejsce za co jej serdecznie dziękujemy i gratulujemy uzyskanego wyniku.

Komendant Hufca
hm. Robert Rogala
Zapraszamy do Galerii Zdjęć autorzy zdjęć phm. Tomasza "Taborecik" Taborski, sam. Kingi „Nika” ZwadyArtykuł jest z Strona Hufca ZHP Ostrowiec
http://www.ostrowiec.zhp.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.ostrowiec.zhp.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1253