Zlot Chorągwi z okazji 100 lecia ZHP na ziemi Kieleckiej
Data: 18-09-2012 o godz. 07:38:09
Temat: HCPP


W dniach 14-16 września na terenie Centrum Kulturowo-Archeologiczne w Nowej Słupi z okazji 100 lecia Harcerstwa na ziemi kieleckiej odbył się Zlot Chorągwi Kieleckiej ZHP. W zlocie wzięła również udział reprezentacja Hufca Ostrowiec która składała się z 15 osobowej grupy ratowników z Harcerskiego Centrum Pierwszej Pomocy i 10 osobowej grupy harcerzy z 1 Środowiskowego Szczepu „Bractwo Ognia”.

Poniżej przedstawiamy krótką relację ze zlotu .

Z relacji uczestnika:
Na zlocie było mnóstwo atrakcji oraz ciekawe bloki programowe. Wzięliśmy udział w grze terenowej zorganizowanej na terenie zlotu, w której jeden z naszych patroli - "Mistrzowie" - zajął II miejsce. Spróbowaliśmy swoich sił na ściance wspinaczkowej, a najmłodsi wspaniale bawili się próbując "przetrwać" na rodeo i szalejącym byku. Nasi "Mistrzowie" spróbowali również sił w zawodach paintball, gdzie udało im się wywalczyć III miejsce jedynie z niewielkimi siniakami. Niektórych głęboko zaciekawił wyrób noży, spędzali więc większość czasu u kowala całkowicie pochłonięci jego pracą. Jednak chyba najwspanialszym przeżyciem dla nas wszystkich było wieczorne ognisko zorganizowane pierwszego dnia. Wszyscy harcerze z całej chorągwi zasiedli przy jednym ogniu wspólnie razem tworząc tą wyjątkową, harcerską atmosferę. Nie zabrakło koncertów, uroczystych apeli, a także wspólnych pląsów i okrzyków. Ostatniego dnia, w niedzielę, z samego rana odbyła się uroczysta polowa msza święta zorganizowana na świętym krzyżu. Cały zlot był dla nas wspaniałą zabawą, niezapomnianym wrażeniem oraz dał nam ogromną motywację do dalszej harcerskiej pracy. Wróciliśmy zadowoleni i pełni entuzjazmu, czekamy na kolejne chorągwiane wyjazdy i spotkania na wspólnym harcerskim szlaku!

Okiem ratownika:
Ratownicy Harcerskiego Centrum Pierwszej Pomocy na zlocie pełnili służbę medyczną oraz brali udział w tworzeniu programu zlotu. Na terenie zlotu zorganizowaliśmy punkt medyczny do którego zgłaszali się uczestnicy zlotu z różnymi problemami i to nie tylko tymi medycznymi. Do punktu medycznego trafiali nie tylko potrzebujący pomocy medycznej ale też poszukiwacze mocniejszych wrażeń. Wszystkie pomidory i żarówki wliczając w to nakrętki z plastikowych butelek które posiadaliśmy rozeszły się w pierwszych minutach biegu patrolowego. Ratownicy prócz całodobowej pomocy w punkcie medycznym również czuwali nad bezpieczeństwem zlotowiczów podczas apelu inauguracyjnego jak i kończącego zlot, podczas polowej mszy na Świętym Krzyżu oraz podczas przemarszu na Święty Krzyż i z powrotem. Podczas z lotu braliśmy udział w pokazie ratowniczym gdzie wspólnie z druhami z OSP Bilcza udzielaliśmy pomocy ofiarom „symulowanego” wypadku drogowego. W sobotnie popołudnie zorganizowaliśmy również Chorągwiany Turniej Ratowniczy gdzie reprezentacje hufców w trzech kategoriach tj. harcerskiej, starszo harcerskiej i wędrowniczej wałczyły o punkty podczas symulowanych zdarzeń w których należało wykazać się nie tylko umiejętnościami udzielania pomocy ale również pracy w grupie. Ale oprócz pracy i służby mieliśmy czas na zabawę i udział w blokach programowych. Braliśmy udział w strzelaniu z paintballu gdzie niestety nie załapaliśmy się już na część konkursową z powodu udziału w meczu finałowym w harc mundialu gdzie zajęliśmy I miejsce w kategorii wędrowniczej. Na scenie zlotowej też mieliśmy swój mały akcent. W zespole „Pod Wiatr” który zagrał w sobotnim koncercie grał i śpiewał nasz ratownik dh pwd. Marcin Taćkiewicz. Ze sceny popłynęła dedykacja dla ratowników HCPP oraz dh. Dariusza Czupryńskiego. Ratownicy tak świetnie się bawili na koncercie że nawet znaleźli się na scenie, raz interweniując usuwając na siłę próbującego zakończyć koncert prowadzącego dh. Wojtka i drugi raz rozgrzewając publiczność do głośnego skandowania „Bis, Bis”. Mimo zimnych nocy atmosfera na zlocie była naprawdę gorąca. Czekamy na kolejny, równie udany (a nawet lepszy) zlot chorągwi.

Artykuł jest z Strona Hufca ZHP Ostrowiec
http://www.ostrowiec.zhp.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.ostrowiec.zhp.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1244