Harcerskie wakacje w Międzywodziu
Data: 24-08-2012 o godz. 14:14:33
Temat: Obozy


W tym roku harcerze z hufca ostrowieckiego obóz harcerski zorganizowali w Międzywodziu na bazie hufca szczekocińsko- włoszczowskiego. W obozie harcerskim wzięło udział 95 osób- włącznie z kadrą. Obóz odbył się w terminie 4-19.08.2012 roku. W skład uczestników obozu weszły zuchy 27 osób, harcerze, harcerze starsi ,wędrownicy i harcerze nieprzetartego szlaku.

Uczestnikami obozu byli podopieczni domów dziecka, rodzin zastępczych i zawodowych rodzin zastępczych.

Podczas obozu zorganizowana została całodzienna wycieczka autokarowa po Wyspie Wolin połączona ze zwiedzaniem najwyższej latarni morskiej w Polsce która znajduje się w Świnoujściu. Podczas tej wycieczki uczestnicy obozu mogli zwiedzić również Twierdzę w Świnoujściu i jeden z czterech fortów wchodzących w skład tej twierdzy – był to Fort Gerharda. W czasie tej wycieczki odbyła się również piesza wycieczka brzegami Szmaragdowego Jeziora. Wszyscy mogli poznać uroki Miedzyzdrojów włącznie z aleją gwiazd i molo.

Na obozie zorganizowano również drugą wycieczkę – był to rejs statkiem po Jeziorze Kamieńskim- rejs odbywał się na trasie Międzywodzie- Kamień Pomorski ( zwiedzanie Kamienia Pomorskiego)- Międzywodzie. Wszyscy uczestnicy obozu brali udział w projekcji dwóch filmów: „Akademia Pana Kleksa” i „Avatar”. Podczas obozu odbywały się ogniska, świeczkowiska i pląsy, wszyscy mogli skorzystać z kąpieli w zimnym i słonym Morzu Bałtyckim.

W trakcie trwania tej wakacyjnej przygody najmłodsze osoby złożył Obietnicę Zuchową, harcerze Przyrzeczenie Harcerskie, a dwie instruktorki Zobowiązanie Instruktorskie. Kadrę obozu stanowili instruktorzy naszego hufca, przez których obóz został poprowadzony w sposób profesjonalny.

Jednak nie odbyło się bez problemów a największy z nich stanowił sam transport ( przesiadki: autokar – PKP- autokar) i droga powrotna w ten sam sposób. Należy również dodać, że obóz kontrolowany był przez Państwową Straż Pożarną, Sanepid i Kuratorium Oświaty w Szczecinie – instytucje te nie stwierdziły uchybień podczas organizacji akcji letniej HAL 2012 roku.

W/w wypoczynek był możliwy dzięki wsparciu finansowemu: Zarządu Powiatu Ostrowieckiego, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrowcu Św, Banku Spółdzielczego w Ostrowcu Św, Fundacji Uśmiech, ZNP Ostrowiec Św, ZNP Solidarność Ostrowiec Św, Kuratorium Oświaty w Kielcach. Wszystkim tym instytucjom serdecznie dziękujemy ponieważ z tego wsparcia w tym roku skorzystało 42 osoby.

Komendant Hufca
hm. Robert RogalaJeśli byłeś na Obozie i posiadasz zdjęcia i chcesz się nimi podzielić w harcerskiej rodzinie prześlij je na adres taborecik05@gmail.com. Chętnie zamieścimy w Galerii Zdjęć z zachowaniem wszelkich praw autorskich (czyt. podpiszemy autora zdjęcia)Artykuł jest z Strona Hufca ZHP Ostrowiec
http://www.ostrowiec.zhp.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.ostrowiec.zhp.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1232