Godzina W pamiętamy
Data: 02-08-2012 o godz. 16:20:16
Temat: Hufiec


1 sierpnia. Pytając młodzież szkolną, wiele nie odpowie. Nie wiedzą co to za data. Mówią że środa, że czyjeś urodziny, że kolejny dzień wakacji. Tylko nieliczna młodzież powie, że właśnie w ten dzień, 68 lat temu, młodzież, żołnierze i cywile poszli w bój o wolność.

O wolność dla Polski. Od 1 września 1939 roku byli w niewoli niemieckiej i radzieckiej. Walki w pierwszych dniach września, konspiracja, tajne nauczanie. Pokazywali tym, że chcą żyć w wolnym kraju. I nadarzyła się okazja na powstanie. Niemcy poszli na Rosję, ich sytuacja się wahała. Ponosili klęskę za klęską. Więc warszawiacy skorzystali z tego. I 1 sierpnia 1944 roku o godzinie W (17.00) wybuchło powstanie warszawskie. Walczyli dzielnie po to, abyśmy mogli żyć wolno. Ginęli abyśmy byli.. Może powstanie upadło 3 października i zniszczono stolicę, ale pokazała Niemcom, że Polacy będą walczyć o wolność. Dlatego trzeba o nich pamiętać. O tych co zginęli i o tych co przeżyli, żeby opowiedzieć o tym. Oddajmy im hołd i pamiętajmy o 1 sierpniu.

08 ŚTDH "Burza" im. Tadeusza Zawadzkiego "Zośki" w Godzinie "W" pod pomnikiem harcerza w parku miejskim oddała hołd bohaterom walczącym w Powstaniu Warszawskim.

sam. Kinga "Nika" ZwadaZapraszamy do Galerii ZdjęćArtykuł jest z Strona Hufca ZHP Ostrowiec
http://www.ostrowiec.zhp.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.ostrowiec.zhp.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1223