WŁÓCZYKIJE rozpoczęli wakacje!
Data: 02-07-2012 o godz. 21:44:47
Temat: Hufiec


Dn. 30.06 odbyła się zbiórka w terenie inaugurująca sezon letni. Wakacyjne spotkanie rozpoczęliśmy testowaniem Quest’u "Czas zatrzymany w kamieniu”, który wykonaliśmy jako zadanie przedrajdowe “RG12”. Zapoznaliśmy się z zabytkami kamieniarstwa, znajdującymi się na terenie Kunowa. Potem część drużyny poszła pieszo do Chocimowa, gdzie poddaliśmy się słodkiemu lenistwu w cieniu lip.

Po południu odbyły się zabawy z dziećmi z miejscowej świetlicy środowiskowej “Przystań”.

Podczas ogniska podsumowaliśmy rok pracy drużyny, zostały nadane stopnie harcerskie. Pani Basia Domagała opowiedziała nam o swojej pracy społecznej na rzecz lokalnej społeczności i poczęstowała przepysznym swojskim chlebem.

Wieczór spędziliśmy w piknikowej atmosferze, piekąc kiełbaski wspólnie z ks. Marcinem, rodzicami i... patrolem miejscowej policji, który zwabiony zapachem ogniska i kiełbasek niespodziewanie przyjechał na nasz biwak. Harcerze mieli mnóstwo pytań do panów policjantów, którzy chętnie z nami rozmawiali i przypomnieli o zasadach bezpieczeństwa podczas wakacyjnych wędrówek.

Serdecznie dziękujemy Pani Basi za gościnność, poświęcony czas i zasponsorowanie biwakowego poczęstunku.

sam. M. KasińskaZapraszamy do Galerii Zdjęć, gdzie znajdują się zdjęcia z rozpoczęcia wakacji.Artykuł jest z Strona Hufca ZHP Ostrowiec
http://www.ostrowiec.zhp.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.ostrowiec.zhp.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1211