Dzień Dziecka na sportowo
Data: 10-06-2012 o godz. 14:31:56
Temat: Hufiec


Z taką ofertą programową skierowaną do dzieci i młodzieży skupionej w szeregach Związku Harcerstwa Polskiego wystąpiła Komenda Hufca ZHP w Ostrowcu Św.

W dniu 9 czerwca na boisku sportowym przy szkole podstawowej nr 10 na Gutwinie spotkało się 120 osób, żeby rozegrać mecze w piłkę nożną – rozgrywki trwały trzy godziny, a zwycięzcą turnieju okazała się drużyna harcerska HUBA działająca przy PSP 4 .

Po zakończonym turnieju wszyscy uczestnicy zabawy przeszli nad zbiornik wodny na Gutwinie gdzie odbyły się zawody w pływaniu na rowerach wodnych i kajakach.

Pod nadzorem ratownika wodnego reprezentacje drużyn mogły skorzystać z możliwości popływania na sprzęcie wodnym którym dysponuje w/w ośrodek.

Dodatkową atrakcją całego tego przedsięwzięcia były zawody wspinaczkowe w parku linowym- z tej atrakcji skorzystała większość uczestników tej imprezy.

Na zakończenie zmagań sportowych wszyscy uczestnicy i instruktorzy spotkali się na wspólnym grillowaniu gdzie mogli spożyć ciepły posiłek i napić się ciepłej herbaty.

Po zakończonym poczęstunku podsumowaliśmy cały dzień rozdając nagrody i pamiątkowe dyplomy, zawiązaliśmy krąg i o godzinie 16.30 wszyscy rozeszliśmy się do domów.

Wszystkie zajęcia odbywały się pod nadzorem instruktorów ZHP, którzy poświęcając swój wolny czas angażują się w pracę harcerską oraz wychowanie dzieci i młodzieży całkowicie społecznie – za to im wszystkim serdecznie dziękuję. Jak każda impreza sportowa czy turystyczna oferowana przez ZHP zabezpieczona była od strony medycznej przez Harcerskie Centrum Pierwszej Pomocy działające w strukturach naszego hufca.

Organizacja jakiejkolwiek imprezy wymaga sponsorów i takich również i tym razem nie brakowało. Dziękuję im wszystkim w imieniu dzieci i młodzieży oraz w swoim własnym za to, że dzięki swojej ofiarności przyczynili się do organizacji tej imprezy.

Dziękuję Panu Posłowi na Sejm Zbigniewowi Paceltowi, Panu Staroście Powiatu Ostrowieckiego Zdzisławowi Kałamadze, Bankowi PEKAO S.A, Przewodniczącemu Związku Nauczycielstwa Polskiego Panu Krzysztofowi Hapczynowi, Radnemu Rady Miasta w Ostrowcu Św. Dariuszowi Wierzbińskiemu, Firmie Remondis w Ostrowcu Św.

Komendant Hufca
hm. Robert RogalaZapraszamy do Galerii Zdjęć, gdzie znajdują się zdjęcia phm. Tomasza "Taborecika" Taborskiego, sam. Kingi „Nika” Zwady.Artykuł jest z Strona Hufca ZHP Ostrowiec
http://www.ostrowiec.zhp.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.ostrowiec.zhp.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1200