biwak Azymutowy
Data: 07-06-2012 o godz. 12:18:49
Temat: Hufiec


W dniach 2-3.06.2012 odbył się biwak 01 DH/PG 2 "Azymut" nad zalewem w Brodach Iłżeckich. Biwak rozpoczął się od pieszego rajdu na trasie Doły Biskupie - Zalew "Wióry" - Kałków - Krynki. W trakcie rajdu harcerze poznawali ciekawe miejsca, historie regionu, zwyczaje harcerskie oraz uczyli się posługiwania mapą turystyczną .

Po zakończonym rajdzie rozbiliśmy namioty w ośrodku wypoczynkowym "Skałka" nad zalewem.Po obiedzie odbyły się zajęcia: doskonalenie musztry i pierwszej pomocy.W czasie wieczornego świeczkowiska było nadanie barw dwojgu naszym druhom... Po świeczkowisku harcerze mieli czas wolny na gry i zabawy oraz na naukę piosenek harcerskich.O północy gdy część drużyny już spała kadra biwaku przygotowała alarm nocny i bieg patrolowy gdzie harcerze musieli wykazać się wiedzą harcerską i zdobytą wcześniej wiedzą o pierwszej pomocy. Na ostatnim punkcie czekało na patrol ognisko, w którego trakcie złożyli Przyrzeczenie Harcerskie:
dh. Iza Juda 01 DW "Wilki"
dh. Patrycja Skoczylas 01 DH/PG 2 "Azymut"
dh. Dominik Chadała 01 DH/PG 2 "Azymut"
Następnego dnie drużyna wędrowała po rezerwacie "skałka" i okolicach. Po powrocie złożyli namioty i posprzątali obozowisko. Po obiedzie przejście na dworzec Kolejowy w Brodach Iłżeckich i powrót pociągiem do Ostrowca.
Serdecznie gratulujemy druhom którzy złożyli przyrzeczenie i życzymy dalszej realizacji w drużynie i ZHP.

dh Aleksandra SzklanowskaArtykuł jest z Strona Hufca ZHP Ostrowiec
http://www.ostrowiec.zhp.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.ostrowiec.zhp.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1198