Biwak I ¦SH Bracto Ognia
Data: 01-05-2012 o godz. 14:52:40
Temat: Hufiec


W dniach 29.04-01.05.2012 Drużyna „Ignis” z I ¦rodowiskowego Szczepu Harcerskiego ”Bractwo Ognia” zorganizowała wyjazd na biwak do miejscowo¶ci Wólka Modrzejowa k.Grabowca. Na biwak ten zaprosili¶my Drużynę „Iskry” z Bodzechowa.

Program biwaku przewidywał naukę i aktywny odpoczynek. Komendantem biwaku został mianowany dh. Mikołaj Renduda , który sprostał postawionemu przed nim zadaniu. W programie biwaku były zajęcia z musztry, symboliki harcerskiej, metodyki , węzłów i szyfrów. Były zajęcia z pionierki obozowej. Na biwakowym ognisku ¶piewali¶my piosenki harcerskie i wspaniale bawili¶my się. Zorganizowali¶my też nocny seans filmowy. Była też chwila zadumy przy pomniku upamiętniaj±cym pacyfikacje całej wsi.

Pomnik postawiony:
"W hołdzie mieszkańcom wsi Zawały i Mołdawa pomordowanym przez hitlerowców w dniu 23.X.1943 za aktywn± pomoc udzielon± oddziałom partyzanckim."

Zapalili¶my znicze i w milczeniu oddali¶my hołd poległym Biwak spędzili¶my pożytecznie i przyjemnie. Już czekamy na następny

Szczepowy
hm. Lech Piotr DerońFotki podesłane przez druh hm. Lech Piotr Deroń w Galerii Zdjęć.Artykuł jest z Strona Hufca ZHP Ostrowiec
http://www.ostrowiec.zhp.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.ostrowiec.zhp.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1187