Wycieczka do Warszawy
Data: 22-04-2012 o godz. 16:55:55
Temat: Hufiec


W dniu 21.04.2012 roku 08 ŚTDH "Burza" im. Tadeusza Zawadzkiego "Zośka" i 01 DW "Wilki" udali się na wycieczkę do stolicy Polski - Warszawy.

Z Ostrowca wyjechaliśmy o 3.05 PKSem. Kiedy już dotarliśmy na miejsce, poszliśmy kupić bilety powrotne bo nikt niestety nie umiał się teleportować. Potem powędrowaliśmy na Cmentarz Wojskowy. Tam pomodliliśmy się przed grobem naszego bohatera drużyny - Zośki oraz przed grobami Aleksego Dawidowskiego i Jana Bytnara, Stanisława Broniewskiego oraz Aleksandra Kamińskiego. Potem udaliśmy się "gadającym" tramwajem do Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie zbieraliśmy kartki z dni powstania, wsiadaliśmy na motor z II wojny światowej, oglądaliśmy eksponaty i mogliśmy prześć odcinkiem kanału. Po dwu godzinnym zwiedzaniu pełni wrażeń pojechaliśmy autobusem do Muzeum Więzenia Pawiak. Tam słuchaliśmy listów więźniów, słuchaliśmy historii Pawiaku, widzieliśmy cele, rzeczy osobiste więźniów, pozostałość po bramie, pierwsze wydania książki "Kamienie na szaniec" po polsku, angielsku i włosku. Po zwiedzaniu przeszliśmy się na Stare Miasto i Plac Zamkowy, gdzie mogliśmy coś zjeść, kupić pamiątki i porobić zdjęcia. Po wyczerpującym dniu udaliśmy się znów "gadającym" autobusem na stację, by móc jechać do domu szczęśliwi. Pogoda się do nas uśmiechnęła i była bardzo słoneczna i ciepła. Ta wycieczka pozwoliła nam na poznanie historii i przeżyć ludzi z II wojny świaowej.

sam. Kinga "Nika" Zwada
Zapraszamy do Galerii Zdjęć, gdzie znajdują się zdjęcia sam. Kingi "Nika" Zwady, sam. Weroniki Tomczyk i HO Karola Szczerowody.Artykuł jest z Strona Hufca ZHP Ostrowiec
http://www.ostrowiec.zhp.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.ostrowiec.zhp.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1180