Na harcerskim szlaku
Data: 15-04-2012 o godz. 10:54:32
Temat: Hufiec


Tak trzema wyrazami możemy określić rozpoczęcie sezonu turystycznego przez ostrowieckich harcerzy.

I harcerski rajd wiosenny nie odbył się oczywiście bez przygód - jego początkowy termin to 31 marzec. Przed rajdem odprawa drużynowych i opiekunów i zapadła decyzja o przełożeniu terminu rajdu ze względu na warunki atmosferyczne.

Następny termin to 14 kwiecień i tym razem już bez przygód – na starcie w Starej Dębowej Woli zgłasza się 150 osób podzielonych na 8 patroli rajdowych. Trasa rajdu niebieski szlak do Rezerwatu na Krzemionkach. Po wylosowaniu kolejności wyjść na trasę już na samym początku sprawdzian umiejętności z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przygotowany przez Harcerskie Centrum Pierwszej Pomocy. Po zaliczeniu pierwszego punktu patrole udają się trasę rajdu, która wiedzie piękną malowniczą trasą leśną- po drodze kolejne sprawdziany umiejętności i konkursy ekologiczne. Trasa niedługa ale na pierwszy wiosenny spacer bardzo fajna i atrakcyjna.

Trasa została tak dobrana i wytyczona aby jej przejście sprawiało przyjemność i radość z realizowanego zdania, przede wszystkim była ona bardzo bezpieczna dla dzieci i młodzieży biorącej udział w tej wędrówce. Po dojściu do rezerwatu na Krzemionkach- poczęstunek w postaci grila i ciepła herbata czekała na wszystkich uczestników rajdu. Poczęstunek przygotowany został przez ostrowieckich instruktorów. Po wspólnym posiłku ognisko harcerskie podczas którego złożona została obietnica zuchowa przez: Olgę Jesionek, Kamila Barańskiego i Michała Keslera oraz przyrzeczenie harcerskie złożone przez: Michała Pietrzaka, Katarzynę Kapturkiewicz, Weronikę Formę, Klaudię Frączek, Maję Mazur.

Komendant hufca wręczył również mianowania na stopień pdharcmistrza druhowi Tomaszowi Taborskiemu oraz druhnie Beacie Moskalik.

Na ognisku wszystkie patrole zaprezentowały również swoje zadanie ekologiczne w postaci piosenki lub wiersza wszyscy z tego zadania wywiązali i wzorowo i z poczuciem humoru.

Następnie odbyły się pląsy gdzie każdy patrol zaprezentował swoją propozycję dotyczącą aktywnej formy spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu.

Już na zakończenie- zawiązanie kręgu i odśpiewanie pieśni pożegnalnej.

Następna impreza turystyczna , którą proponujemy powiązana będzie z Dniem Dziecka pomysł już jest ale szczegóły niech pozostaną w tajemnicy.

Dziękuję wszystkim uczestnikom rajdu ich opiekunom i rodzicom którzy aktywnie przyczynili się do udziału w rajdzie.

Podziękowania swoje kieruję również do Dyrekcji Rezerwatu na Krzemionkach za udostępnienie harcerzom miejsca w którym mogli się spotkać przy wspólnym ognisku i miło spędzić czas, dziękuję również Panu Staroście Zdzisławowi Kałamadze za przekazanie materiałów które mogliśmy wykorzystać podczas rajdu i które będą dalej służyć instruktorom w ich codziennej pracy. Dziękuję również obsłudze rajdu za przygotowanie i przeprowadzenie tego rajdu.

Komendant Hufca
hm. Robert Rogala
Zapraszamy do Galerii Zdjęć, gdzie znajdują się zdjęcia phm. Tomasza "Taborecika" Taborskiego, phm. Krzysztofa Adamskiego, sam. Kingi „Nika” Zwady, dh Ewe Antoniak-Lipiec, sam. Marika Zawadzka.Artykuł jest z Strona Hufca ZHP Ostrowiec
http://www.ostrowiec.zhp.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.ostrowiec.zhp.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1173