Rajd Wędrowników Czarny Szlak
Data: 08-03-2012 o godz. 21:34:57
Temat: Rajdy i biwaki


W dniach 2-4 marca 2012 roku odbył się VII Ogólnopolski Zimowy Rajd Wędrowników "Czarny Szlak" w którym wziął udział patrol z naszego hufca. Wyruszyliśmy w czwartek wieczorem na przednocleg w kieleckiej szkole, aby nawiązać nowe znajomości z innymi uczestnikami. W piątek rano z Kielc pojechaliśmy do Bodzentyna.

Po zameldowaniu na starcie zaczęliśmy wędrówkę niebieskim szlakiem na Świętą Katarzynę, później czerwonym szlakiem na Górę Wymyśloną i Górę Radostową, skąd "na siage" poszliśmy do bazy rajdu - szkoły w Mąchocicach Kapitulnych. Zadania na trasie pierwszego dnia były ciekawe . Była m.in : pierwsza pomoc, planowanie obozu harcerskiego na mapie, historia - łączenie dat z ważnymi wydarzeniami, rozszyfrowanie wiadomości, a także musztra. Po zakwaterowaniu się w szkole mieliśmy dużo czasu na odpoczynek, posiłek. Później odbyła się dyskusja na temat tego jak widzimy harcerstwo za dziesięć lat. Wieczorem odbył się apel rozpoczynający rajd połączony ze świeczkowiskiem. Drugiego dnia wyszliśmy zmierzając czerwonym szlakiem na górę Klonówkę, podążając dalej doszliśmy do Wielkiego Kamienia, a następnie na Ameliówkę. Po przejściu przez mostek nad Lubrzanką niebieskim szkakiem doszliśmy do miejscowości Radostowa, a później do Ciekot na Żeromszczyznę, potem wróciliśmy do przełomu Lubrzanki i innym podejściem weszliśmy na górę Radostową. Zadania na trasie drugiego dnia polegały na pracy zespołowej i zgraniu patroli,m.in musieliśmy manewrować planszą z labiryntem tak, aby piłeczka dotarła do wyznaczonego celu, po zwiedzeniu domu Żeromskiego pisaliśmy krótką notatkę z tego co zapamiętaliśmy z jego życia, przy Wielkim Kamieniu na punkcie byliśmy przyklejeni do siebie nawzajem taśmą, pierwsza osoba, która kierowała musiała wrzucić kółka w wyznaczone drążki, a resza miała zasłonięte oczy. Przy podejściu na górę Radostową dwie osoby z patrolu przebierały się w kombinezony, biegły, przechodziły przez tor przeszkód i strzelały do balonów. Po powrocie do bazy rajdu, wieczorem pojechaliśmy na koncert Domu o zielonych progach. Następnego dnia odbyła się msza i apel kończący rajd. Pełni pozytywnej energii i motywacji do dalszej służby wróciliśmy do Ostrowca.

biszkopt Katarzyna CichońZapraszamy do Galerii Zdjęć autorzy zdjęć są Weronika Tomczyk, Katarzyny Cichoń.Artykuł jest z Strona Hufca ZHP Ostrowiec
http://www.ostrowiec.zhp.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.ostrowiec.zhp.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1147