RAZ NA 4 LATA ZUCH JEST PĘPKIEM ŚWIATA! - czyli Imieniny Zucha u ISKIEREK!
Data: 03-03-2012 o godz. 17:12:18
Temat: Referat Zuchowy


Raz na 4 lata przychodzi wspaniały dzień dla każdego zucha. Właśnie 29 lutego obchodzony jest dzień zwany "Imieninami Zucha".

Pierwszy raz to zuchowe święto obchodzone było w 1984 roku, pomysłodawcą była grupa instruktorów z Centralnej Szkoły Instruktorów Zuchowych w Oleśnicy. Jednak dlaczego właśnie 29 lutego? Każdy z nas uwielbia imieniny, szczególnie maluchy! Jest to wyjątkowy dzień, a w Gromadzie Zuchowej ISKIERKI zawsze świętowany. Ale co zrobić, kiedy któryś zuch ma imieniny w wakacje czy ferie?! Dlatego więc wymyślono jeden wspaniały dzień - dzień w którym imieniny obchodzą wszystkie zuchy!

Nasza Gromada oczywiście też postanowiła uczcić w ciekawy sposób tą uroczystość. Odbyła się więc wyjątkowa, niezapomniana zbiórka, na której każdy każdemu składał najserdeczniejsze życzenia. Przede wszystkim złożenia obietnicy zuchowej, zdobycia wszystkich możliwych sprawności, a także tego, do czego dąży każdy zuch, czyli trzech zuchowych gwiazdek! Nie zabrakło słodkich prezentów, a także prawdziwej lekcji przyjaźni i poznawania swoich ambicji!

Wspaniale spędziliśmy czas ciesząc się tym, że jesteśmy razem i się rozwijamy. Nie zabrakło gratulacji dla reprezentacji "Iskierek", która wyśpiewała wyróżnienie na festiwalu. Wciąż szukamy imienia dla naszej wygranej zuchowej przytulanki... :)

drużynowa 1GZ ISKIERKI
HO Ramona RomankiewiczFotki podesłane przez druhnę Ramonę znajdują się w Galerii Zdjęć.Artykuł jest z Strona Hufca ZHP Ostrowiec
http://www.ostrowiec.zhp.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.ostrowiec.zhp.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1143