Wyróżnienie w 19 Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Harcerskiej dla ISKIEREK!!!
Data: 27-02-2012 o godz. 16:00:49
Temat: Hufiec


W dniach 24-26 lutego 2012 roku 1 ŚSH „Bractwo Ognia” wybrał się do Tarnobrzega, by po raz kolejny stanąć na ulubionej scenie w TDK-u i zaprezentować przygotowane piosenki. Zarówno zuchowy zespół „Flames”, jak i starszo harcerski „AWERS” poradzili sobie wspaniale! Zuchy tym razem zaprezentowały piosenki: „czar ogniska”, „śpiewogranie” oraz „pieśń odchodzących”.

Ich starania i zaangażowanie zostały zauważone i docenione przez jury festiwalu, które przyznało naszym zdolnym zuszkom wyróżnienie „za ogólny wyraz artystyczny i prezentację na scenie”. Nagrodą, która trafiła w nasze ręce jest ogromny pluszak, a także pamiątkowy dyplom i śpiewograńcowy kubek.

Po przyjeździe i zakwaterowaniu udaliśmy się na próbę na wieeelkiej scenie, a w późnych godzinach wieczornych odbyło się tradycyjne wspólne świeczkowisko. Wtedy wszystkie zespoły świetnie zintegrowały się z maluchami, które chcąc wprowadzić trochę zuchowego klimatu zaproponowały wspólny pląs „idzie zuch”. Od razu zapanował wspaniały nastrój pełen przyjaźni i harcerskiej współpracy.

Następnego dnia z samego rana odbywały się przesłuchania w Tarnobrzeskim Domu Kultury. Dwudziestoosobowa grupa zespołu „flames” wyszła na scenę i od razu wywołała uśmiech na twarzach całej widowni, która jak zwykle świetnie nas dopingowała.

O godz. 19 rozpoczął się koncert galowy, którego gościem był zespół „cisza jak ta”. Bawiliśmy się przy wspaniałej muzyce, kilka iskierek nawet skakało po scenie ubarwiając koncert zespołu. Chwilę później sami staliśmy na tej samej scenie uśmiechając się od ucha do ucha i trzymając w rękach wyróżnienie oraz nagrody. Do późnych godzin nocnych przy harcerskich piosenkach bawiliśmy się i cieszyliśmy z naszego ogromnego sukcesu. Pełni radości wróciliśmy dziś do domu, gdzie czekali na nas dumni rodzice i przyjaciele.

Ten festiwal pozwolił nam przeżyć wyjątkową harcerską przygodę. Spotkaliśmy wielu znajomych z poprzedniego ŚpiewograńCa oraz Wiosennego Czarowania, a także innych harcerskich zjazdów, spotkań i festiwali. Poznaliśmy oczywiście wielu nowych przyjaciół i już nie możemy doczekać się kolejnego wspólnego śpiewania.

Dziękujemy wszystkim harcerzom, instruktorom, rodzicom, przyjaciołom oraz wszystkim, którzy głosowali zarówno na zespół „flames”, jak i „AWERS” – dzięki Wam zajęliśmy wysokie miejsca w konkursie internautów.

drużynowa 1GZ ISKIERKI
HO Ramona RomankiewiczFotki podesłane przez druhnę Ramonę znajdują się w Galerii Zdjęć.Artykuł jest z Strona Hufca ZHP Ostrowiec
http://www.ostrowiec.zhp.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.ostrowiec.zhp.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1142