Dzień Myśli Braterskiej – niezwykłe
Data: 07-02-2012 o godz. 15:35:32
Temat: Hufiec


Za trzy tygodnie obchodzić będziemy Dzień Myśli Braterskiej – niezwykłe święto skautowej rodziny. Tego dnia spotykamy się na uroczystych zbiórkach i kominkach. Spróbujmy w DMB dodatkowo pokazać poprzez nasze działanie - honorowe oddanie krwi - symboliczny wymiar braterstwa, o którym mówimy, składając Przyrzeczenie Harcerskie: „Mam szczerą wolę całym życiem… nieść chętną pomoc bliźnim”.

Zapraszam do włączenia się w organizowaną po raz trzeci ogólnopolską akcję „Krople Braterstwa - 2012”. Niech formą naszego świętowania będzie także indywidualne bądź zbiorowe honorowe podzielenie się lekiem ratującym życie. Pamiętajmy: każda ilość krwi się liczy, każda jest potrzebna, każda grupa krwi jest ważna!

Namawiam wszystkich, którzy ukończyli 18 lat i spełniają kryteria zdrowotne, by spróbowali własnych sił – podzielili się cząstką siebie z innymi, poczuli ogromną satysfakcję, jaką daje ratowanie zdrowia i życia za pośrednictwem oddanej krwi. Akcja promuje honorowe krwiodawstwo jako formę indywidualnej służby niesionej na rzecz drugiego człowieka. Pokażmy, jak wielu jest nas – krwiodawców w harcerskich mundurach. O efektach akcji napiszcie pod adresem: hkb@zhp.pl.

Zachęcam również do zdobywania odznaki „Harcerska Kropla Braterstwa” oraz promocji w środowiskach sprawności tematycznych (regulaminy tutaj)

Pomocne strony: www.nck.gov.pl, www.oddajkrew.pl

hm. Janusz Sibiński
koordynator akcji "Harcerska Kropla Braterstwa", GK ZHP
wiceprzewodniczący Krajowej Rady Honorowego Krwiodawstwa PCKArtykuł jest z Strona Hufca ZHP Ostrowiec
http://www.ostrowiec.zhp.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.ostrowiec.zhp.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1130