Wigilia harcerska-jako kultywowanie tradycji w Hufcu ZHP Ostrowiec Świętokrzyski
Data: 13-12-2011 o godz. 18:40:22
Temat: Hufiec


W dniach 09-10.12.2011 roku w gościnnych murach Szkoły Podstawowej w Brzóstowie harcerze z Hufca Ostrowiec tradycyjnie jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia zorganizowali wigilię harcerską. W tym roku na wigilię przybyło 200 osób: instruktorów, harcerzy i zuchów.

O oprawę świeczkowiska zadbały druhny Aleksandra Mruk, Natalia Jurczuk i Iga Adamska. Drużyny miały za zadanie przygotować przebranie postaci biblijnej oraz Jej krótką charakterystykę. Każda z drużyn przygotowała również piękną Gwiazdę Betlejemską. Oprócz tematu typowo świątecznego nie zabrakło elementów harcerskich. Podczas świeczkowiska odbyła się obietnica zuchowa, przyrzeczenie harcerskie, mianowanie na drużynowego oraz wręczenie naramienników wędrowniczych. Obietnicę zuchową złożyły zuchy ze Słonecznej Gromady działające przy ODK Malwa, przyrzeczenie - harcerze z drużyny Azymut z PG 2 oraz „Włóczykije” z PSP 5, a granatowy sznur otrzymał druh Michał Lipiec. Naramienniki wędrownicze odebrali druhna Katarzyna Ostrowska i druh Filip Grzegorski.
Po uroczystościach przy świeczkowisku harcerze składali sobie życzenia, łamiąc się opłatkiem. Następnie przystąpili do wieczerzy wigilijnej.
Wszystkie potrawy wigilijne zostały przygotowane przez rodziców. Na stole nie zabrakło ciasta, owoców, słodyczy, czerwonego barszczyku z uszkami, pierogów, sałatek oraz ryb. Aby stół pięknie wyglądał postarali się instruktorzy z Hufca Ostrowiec, dekorując go ozdobami świątecznymi. Długość stołu była imponująca a zgromadzone produkty zostały z apetytem spożyte przez harcerzy.
Po wieczerzy jeszcze długo szkoła tętniła życiem. Harcerze śpiewali i bawili się. Drugiego dnia po śniadaniu harcerze przystąpili do realizacji zadań rajdowych. Mieli do rozwiązania rebusy oraz odpowiadali na pytania związane ze świętami oraz harcerstwem.
W rywalizacji najlepszymi okazały się „ Iskierki „-zuchy z PSP Nr1 ze swoją drużynową druhną Ramoną Romankiewicz. Po zakończeniu zabawy harcerze spożyli żurek ugotowany przez naszą kuchareczkę druhnę Lidię Perczak i po sprzątnięciu szkoły oraz końcowym apelu rozjechali się do domów.
Komenda Hufca ZHP w Ostrowcu bardzo serdecznie dziękuje Panu Zbigniewowi Czubali Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Brzóstowie oraz Panu Janowi Kuśnierzowi Burmistrzowi Miasta i Gminy Ćmielów za użyczenie budynku szkoły harcerzom. Podziękowania składamy również wszystkim rodzicom, którzy zadbali o potrawy wigilijne, druhowi Januszowi Woźniakowi za pomoc w zaopatrzeniu oraz pozostałym instruktorom za wkład w organizację
i przebieg tej tak ważnej w naszych tradycjach imprezy harcerskiej

phm. Teresa WoźniakZapraszamy do Galerii Zdjęć, gdzie znajdują się zdjęcia druha pwd. Tomasza "Taborecika" Taborskiego, hm. Robert Rogala, pion. Kingi „Nika” Zwady, phm. Teresa WoźniakArtykuł jest z Strona Hufca ZHP Ostrowiec
http://www.ostrowiec.zhp.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.ostrowiec.zhp.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1108