HALLOWEEN SZCZEPU BRACTWO OGNIA!
Data: 29-10-2011 o godz. 06:58:07
Temat: Hufiec


W dniu 27 października (czwartek) w gościnnych murach PSP nr 1 odbyła się wyjątkowa zbiórka szczepu „Bractwo Ognia”. Wzięły w niej udział oczywiście wszystkie trzy drużyny: „Płomienie”, „Ignis” oraz najmłodszy pion szczepu – „Iskierki”. Po pierwszych miesiącach szkoły przyszedł wreszcie czas na oderwanie się od szarej codzienności, czyli na… ZABAWĘ!

Około godziny 16tej szkoła zmieniła się w upiorny zamek, po którym biegały zarówno małe straszne mumie i czarownice, jak i ci trochę starsi poprzebierani harcerze. W ciągu całej zbiórki nauczyliśmy się kilku integracyjnych tańców, nie zabrakło harcerskich pląsów oraz strasznych historii opowiadanych przez najmłodsze druhenki z drużyny „Ignis”. Przyznane zostały także nagrody za najupiorniejszy plakat Halloweenowy (był to ogłoszony odpowiednio wcześniej konkurs wewnątrz szczepu). Choć cała zbiórka była przygotowana przez funkcyjnych G.Z. „iskierki” to oczywiście bardzo pomocni byli też starsi harcerze. Dzięki nim i naszej wspólnej pracy zabawa przebiegła wesoło, radośnie, a przede wszystkim bezpiecznie. Stało się już tradycją, że każdy po naszej wspólnej zbiórce czuje, że nie był to czas stracony i że wspaniale się bawił bez względu na to ile ma lat. Warto też wspomnieć, że dokładnie na zeszłorocznej zbiórce Halloweenowej został odczytany rozkaz mianujący mnie na drużynową 1GZ/PSP1/ISKIERKI. Aż trudno uwierzyć w to, że od czasu kiedy dh. Sławek Brzeski wręczył mi granatowy sznur minął już rok. Czas szybko mija, a dzięki temu, że wszyscy razem tworzymy tak zgrany skład mogę z pewnością powiedzieć, że nasz szczep przetrwa jeszcze wiele, wiele lat. Wracając do domu mijałam wiele uśmiechniętych twarzy dzieci, a także zadowolonych rodziców. Wtedy zrozumiałam, że cała praca jaką wspólnie wykonaliśmy nie poszła na marne. Wspomnienia pozostaną w pamięci wszystkich, a Ci, którzy pracowali nad udaną zbiórką z pewnością mogą być z siebie dumni – udało nam się stworzyć coś wyjątkowego. „ Miłość jest "boską cząstką", która zamieszkuje w każdym z nas i jest właściwie naszą duszą. Im więcej posługuje się człowiek w stosunku do bliźnich cnotą miłości, tym bardziej rozwija i uszlachetnia swoją duszę.” – gen. Robert Baden-Powell.

Dziękuję wszystkim, którzy pomogli mi w przygotowaniach szczepowego Halloween.

Drużynowa 1GZ/PSP1/ISKIERKI
HO Ramona Romankiewicz
Zapraszamy do fotorelacji, którą podesłała druhna Ramona Romankiewicz. Fotki znajdują się w Galerii Zdjęć.Artykuł jest z Strona Hufca ZHP Ostrowiec
http://www.ostrowiec.zhp.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.ostrowiec.zhp.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1086