Ognisko 1ŚSH BRACTWO OGNIA
Data: 02-10-2011 o godz. 15:43:35
Temat: Hufiec


1go października 2011r. 1ŚSH „Bractwo Ognia” wybrał się na krótką wędrówkę i integracyjne ognisko. Były na nim wszystkie drużyny wchodzące w skład szczepu: 1GZ/PSP1/ISKIERKI, 1ŚDH/ PSP1/PŁOMIENIE oraz 14ŚDSH/IGNIS, a także nasza kochana Gaja. Nie zabrakło również rodziców!

Bawiliśmy się pod czujnym okiem naszego szczepowego, dh. Hm. Lecha Deronia. Odwiedzili nas przedstawiciele komendy hufca: hm. Robert Rogala oraz phm. Teresa Woźniak. Wśród nas byli też Państwo Kowalscy, którzy pomagają nam w opiece nad naszym szczepowym psem, a także p. Monika Winiarska i p. Monika Kiec, które czynnie uczestniczą w życiu szczepu.
Około godz. 9 wspólnie całym szczepem wyruszyliśmy spod Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1. Z uśmiechem przemierzaliśmy drogę w kierunku Gutwinu. Gdy w końcu dotarliśmy do miejsca naszego ogniska, sprawnie zameldowaliśmy wszystkie drużyny, a następnie zasiedliśmy w ogromnym kręgu. Wtedy zaczęła się prawdziwa zabawa! Towarzyszyły nam śpiewy i harcerskie pląsy. Po kilku zabawach przyszedł czas na wyczekiwane szczególnie przez najmłodszych kiełbaski! Starsi harcerze oraz rodzice fantastycznie spisali się przy grillu. Dzień minął nam w miłej, harcerskiej atmosferze przepełnionej przyjaźnią i braterstwem. Była to dla nas bardzo ważna lekcja. Zrozumieliśmy, że nie jest dla nas ważna różnica wieku nawet między najmłodszymi zuszkami a najstarszymi druhami i druhenkami. Wiemy, że przyjaźń jaka nas połączyła jest najwspanialszym darem od losu i będziemy dążyć do tego, aby nasz szczep coraz bardziej się rozwijał i przyjmował w swoje struktury coraz więcej zuchów i harcerzy.
Nasze ognisko zakończyliśmy bratnim słowem i iskierką, która „puszczona w krąg, krążyła z rąk do rąk…” Zabawa była wspaniała i jesteśmy przekonani, że jeszcze nie raz spotkamy się w naszym wspólnym gronie.

Drużynowa 1GZ/PSP1/ISKIERKI
Dh. Ramona RomankiewiczFotki podesłane przez druhnę Ramonę znajdują się w Galerii Zdjęć.Artykuł jest z Strona Hufca ZHP Ostrowiec
http://www.ostrowiec.zhp.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.ostrowiec.zhp.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1065