Obóz szczepu 1 ŚSH BRACTWO OGNIA – Dąbki 2011
Data: 23-08-2011 o godz. 16:01:44
Temat: Obozy


W dniach 6-19 sierpnia 2011r. nasz szczep tradycyjnie wybrał się do Dąbek, aby spędzić wakacyjny czas w tym nadmorskim mieście. Tegoroczny obóz odbywał się pod nazwą „Płomienie”.

Zaraz po przyjeździe został zrobiony proporzec oraz rozpalono ognisko, które płonęło do dnia naszego odjazdu. Oczywiście na obóz zabraliśmy ze sobą naszego szczepowego psa – Gaję. Bawiliśmy się pod czujnym okiem naszej kochanej kadry, a w szczególności komendanta obozu – najwspanialszego szczepowego dh. Pwd. Sławomira Brzeskiego, dh. Kasi Wolanin HO, dh. Tomasza Jarocha oraz oboźnej – dh. Sam. Klaudii Seremet.

W ciągu tych dwóch tygodni bawiliśmy się wspaniale, a uśmiech nie schodził nam z twarzy. Nie zabrakło obozowego chrztu, „ślubów”, a także zdrowej rywalizacji w różnych grach między trzema obozowymi drużynami – drużyną dh. Kasi, dh. Sławka oraz dh. Tomka. Odbywało się wiele gier terenowych o tematyce harcerskiej oraz co dzienne (o ile pozwalała na to pogoda) wieczorne ogniska, którym towarzyszyło wesołe śpiewogranie. Zorganizowaliśmy również festiwal piosenki harcerskiej dla całego naszego podobozu oraz przeprowadziliśmy wybory „najpiękniejszej Druhenki” i „najwspanialszego Druha” J Oczywiście nie zabrakło również mszy odprawianych przez dh.pwd.ks, Sławomira Brzeskiego, w których braliśmy udział nie tylko my, ale nie raz wszystkie podobozy z całego obozu. Niejednokrotnie w naszych pląsach oraz całej harcerskiej działalności w Dąbkach odwiedzał nas komendant Chorągwi Kieleckiej hm. Dariusz Bińczak, który przyłączał się do naszej wspólnej zabawy.

Jak na każdym dłuższym wyjeździe tak i na naszym obozie zostały przeprowadzone zajęcia z pierwszej pomocy, aby każdy mógł przypomnieć sobie postępowania przy jakimkolwiek wypadku.

Pewnego słonecznego dnia wybraliśmy się do Darłowa na rejs statkiem, darłowską plażę oraz do Aqua parku. Odwiedziliśmy również BASTION w Kołobrzegu – „centrum atrakcji wojskowych”.

Gdy tylko wyszło słoneczko wylegiwaliśmy się na gorącej plaży oraz kąpaliśmy się w morzu pod okiem ratowników.

Ostatniego dnia odbyło się wyjątkowe ognisko. Nadszedł ten wieczór, w którym podsumowując całą dotychczasową pracę szczepu musieliśmy pożegnać się z naszym szczepowym – Dh. Pwd. Sławomirem Brzeskim. Niestety nasze wspólne drogi się rozchodzą, ale my jako cały szczep dobrze pamiętamy jak wiele zawdzięczamy naszemu Druhowi. Jesteśmy mu wdzięczni za całą działalność i naukę, bo to dzięki niemu stawialiśmy każdy kolejny krok w harcerskim życiu. Wiemy, że jesteśmy przygotowani na każde, nawet te największe przeciwności losu. W życiu spotykają nas różne trudności – dh. Sławek nauczył nas działać tak, byśmy mieli powody do radości.

W późnych godzinach nocnych wybraliśmy się po raz ostatni na plażę, a tam przy blasku księżyca, szumie fal oraz płonącym ognisku dh. Daria Salwerowicz, dh. Aneta Faliszewska oraz dh. Sebastian Hert w gronie harcerzy z naszego szczepu złożyli przyrzeczenie harcerskie. Naszą obozową akcję zakończyliśmy polową mszą o wschodzie słońca. Wypoczęci i gotowi do dalszej harcerskiej pracy wróciliśmy do domu z niecierpliwością czekając na kolejny wspólny wyjazd.

Dh. Ramona Romankiewicz HOZapraszamy do Galerii Zdjęć, gdzie znajdują się fotki, które podesłała druhna HO Ramona Romankiewicz.Artykuł jest z Strona Hufca ZHP Ostrowiec
http://www.ostrowiec.zhp.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.ostrowiec.zhp.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1036