Bieszczadzkie Spotkania ze Sztuką Rozsypaniec
Data: 18-08-2011 o godz. 13:27:31
Temat: HCPP


W dniach 10-14 sierpnia 2011 w miejscowości Cisna w Bieszczadach odbywały się II Bieszczadzkie Spotkania ze Sztuką "Rozsypaniec". Tegoroczny festiwal po raz drugi zorganizowano jako kontynuację festiwalu "Bieszczadzkie Anioły".

Podczas spotkań na festiwalu można było uczestniczyć w konkursach : poetyckim, fotograficznym oraz piosenki.Warto dodać że konkues piosenki wygrał zespół "Pod Wiatr" z Ostrowca w skład którego wchodzą nasi harcerze z 72 DH "Jodła" - Marcin Taćkiewicz, Malgorzata Wilczyńska i Piotr Wisowski. W trakcie koncertów można było usłyszeć m.in.: EKT Gdynia, AtmAsfera z Ukrainy, Shannon, Grupa Bohema, Lubelska Federacja Bardów i wiele innych wykonawców.

Podczas festiwalu odbywał się kiermasz artystyczny, na którym można było podziwiać wyroby regionalne, zakupić piękne przedmioty jak również samemu spróbować i wykonać np. ozdoby i biżuterię z koralików i filcu. Przed sobotnim koncertem odbył się polowy pokaz pierwszej pomocy "Wesoły sanitariusz, czyli proszę na nosze" prowadzony przez Harcerskie Centrum Pierwszej Pomocy. Tradycyjnie już opiekę medyczną podczas festiwalu zapewniali ratownicy HCPP. Oprócz pracy podczas festiwalu był też czas na wędrówki po Bieszczadach szlakiem po Połoninie Wetlińskiej. Odwiedziliśmy też Wołosate i teren gdzie odbywały się obozu naszego hufca. Niestety czas i przyroda zrobiły już swoje. Teren gdzie kiedyś stał obóz porosły już trawy i pozostały tylko wspomnienia.

Artykuł jest z Strona Hufca ZHP Ostrowiec
http://www.ostrowiec.zhp.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.ostrowiec.zhp.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1035