Przekazanie Iskierek do ¦DH Płomienie! Przekazanie Płomieni do ¦DSH Ignis!
Data: 23-06-2011 o godz. 12:45:53
Temat: Referat Zuchowy


W dnu 20.06.2011r (poniedziałek) w PSP nr 1 odbyła się wyj±tkowa zbiórka całego szczepu „Bractwo Ognia”.

Dla czę¶ci Gromady Zuchowej „Iskierki” skończył się zuchowy szlak i wyruszaj± w dalsz± wędrówkę – zdobyta w gromadzie wiedza przygotowała ich do wst±pienia w progi 01 ¦DH/PSP1/ PŁOMIENIE. Przekazanie zuchów odbywało się w oryginalny sposób, żeby dzieci zapamiętały ten moment. Drużynowe PŁOMIENI (Dh. Sam. Agnieszka Stępień) oraz ISKIEREK (Dh. Sam. Ramona Romankiewicz) były „poł±czone” przez u¶cisk dłoni , a pomiędzy nimi była ustawiona poprzeczka, któr± zuszki musiały przeskoczyć. Nasz± „poprzeczk±” była drużynowa IGNIS – sam. Klaudia Seremet :) Najstarsze dzieci z gromady z lekkim niepokojem przeskakiwały z gromady do drużyny harcerskiej, ale po „drugiej stronie” u¶miechem witała je cała drużyna „Płomieni” co dodało im odwagi i z niecierpliwo¶ci± czekaj± na pierwsze zbiórki po wakacjach.

Na tej wyj±tkowej zbiórce również drużynowa 1 ¦DH/PSP1/PŁOMIENIE przekazała najstarsze druhny. Starsze „płomyki” przeskakiwały do 14 ¦DSH „Ignis” gotowe na nowe wyzwania. Wszyscy jeste¶my przekonani, że ¶wietnie odnajd± się w nowej drużynie i dalej czynnie będ± uczestniczyć w życiu szczepu.

Całej uroczysto¶ci towarzyszył szczepowy – Dh. Pwd. Ks. Sławomir Brzeski.

Podczas tej wyj±tkowej zbiórki po raz kolejny przekonali¶my się, że jeste¶my bardzo zintegrowanym i zżytym ze sob± szczepem, bo pomimo różnych charakterów to przecież my wszyscy razem tworzymy najwspanialsze „Bractwo Ognia”! :)

drużynowa 1GZ ISKIERKI
dh. RamonaFotki podesłane przez druhnę Ramonę znajduj± się w Galerii Zdjęć.Artykuł jest z Strona Hufca ZHP Ostrowiec
http://www.ostrowiec.zhp.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.ostrowiec.zhp.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1007