Ćwiczenia HALA 2011
Data: 21-06-2011 o godz. 01:06:24
Temat: HCPP


W dniu wczorajszym tj. 20 czerwca 2011 w pobliżu hali sportowo - widowiskowej w Ostrowcu Świętokrzyskim przeprowadzono wspólne ćwiczenia policji, straży pożarnej, pogotowia i służb wspierających w postaci grup ratowniczych ZHP i PCK. Opatrzono je kryptonimem "Hala 2011".

Ratownicy HCPP mieli za zadanie udzielenie pomocy ofiarom wypadku w którym ranny został jeden z terrorystów uciekający przed policją. Z jego nie uwagi samochód osobowy potrącił uciekiniera, chcąc uniknąć wypadku zjechał na pobocze uderzając w drzewo. Ranne zostały również osoby poruszający się pojazdem. W sumie trzech poszkodowanych wstępnie zostało zaopatrzonych przez strażaków, po czym na miejscu pojawiła się karetka HCPP zadysponowana przez stanowisko kierowania PSP. Po krótkim czasie dotarła kolejna karetka pogotowia. Rannych zabrano do szpitala, zaś trzeciego poszkodowanego trzeba było wydostać z zakleszczonego pojazdu używając specjalistycznego sprzętu. Rannego którego wydostali strażacy i zabezpieczyli, ponownie przekazano ratownikom HCPP, którzy przejęli poszkodowanego i odtransportowali go do szpitala.

W trakcie całych ćwiczeń wydarzyło sie kilka epizodów m.in. atak kibiców na ochronę hali, wybuch ładunku chemicznego gdzie został skażony teren hali i przebywający tam ludzie oraz pożar budynku w pobliżu hali i wypadek samochodowy. Ćwiczenia te były doskonałą formą przećwiczenia współpracy służb zawodowych jak i służb wspierających system takich jak HCPP.

Artykuł jest z Strona Hufca ZHP Ostrowiec
http://www.ostrowiec.zhp.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.ostrowiec.zhp.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1004