Witaj w Strona Hufca ZHP Ostrowiec
  Witaj Anonim!    

Aktualności
. Strona główna
. Czytelnia
. Archiwum
. Rozkazy Komendanta
. Galeria zdjęć
. Artykuły

Hufiec
. Dane teleadresowe
. Sztandar Hufca
. Komenda Hufca
. Komisja Rewizyjna
. Namiestnictwo Wędrownicze
. KSI
. HSK
.HCPP

Komunikacja
. Forum Ostrowieckie
. Ostrowieckie Gadu Gadu
. Księga gości
. Forum.zhp.pl
. Rekomenduj nas
. Kontakt
. Linki
. Redakcja

Dla harcerza
. Downloads
. Prasa harcerska
. Mini poradnik

Komentarze
· 1 Świąteczna Zbiórka Żywności
· 2 Zaproszenie na Obietnice Zuchową
· 3 WŚ: Stokrotkowy obóz
· 4 Echo Dnia: Ze społecznikowską pasją
· 5 41 DH
· 6 Harcerze - Najlepsi Ratownicy Drogowi
· 7 DH NS OGNIKI w Jaskini Raj
· 8 Zaproszenie na Zlot Harcerzy w Sandomierzu od Księdza Biskupa
· 9 Lubiatowo 2009 - ZAPRASZAMY
· 10 Świętokrzyski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych Ostrowiec Świętokrzyski

Login
Pseudonim

Hasło

Kod zabezpieczajacy: Kod zabezpieczajacy
Wpisz kod zabezpieczający

Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów.

Rajd Wigilijny
Wysłano dnia 13-12-2010 o godz. 18:23:11 przez Szczepan

Hufiec Czternasty raz harcerze z ostrowieckiego hufca ZHP zorganizowali spotkanie świąteczne dla osób skupionych w swoich szeregach. Tym razem przy wsparciu finansowym Gminy Ostrowiec Świętokrzyski z zakresu Kultury i Ochrony Dziedzictwa Narodowego - wzbogacenie oferty kulturalnej miasta Ostrowca Świętokrzyskiego poprzez zorganizowanie 14 Rajdu Wigilijnego - Kultywowanie Tradycji Bożonarodzeniowej spotkaliśmy się w gościnnej szkole podstawowej w Janiku.

11 grudnia grupa kwatermistrzowska w składzie: phm. Teresa Woźniak, Lidia Perczak, Janusz Woźniak i hm. Robert Rogala o godzinie 9.00 zameldowali się w szkole na Janiku w celu przygotowania obiadu i kolacji wigilijnej dla zuchów i harcerzy z naszego hufca. Wszyscy uczestnicy tego wydarzenia mieli zameldować się w szkole o godzinie 15.00. Część osób miała dojechać - zuchy czyli najmłodsza grupa, a starsi mieli przejść trasę pieszo. Jak się później okazało warunki atmosferyczne (duży śnieg w lesie) nie pozwoliły na pokonanie trasy pieszo i niestety większość osób pokonała trasę miejskimi środkami komunikacji.

O godzinie 16.00 zaczęliśmy realizację przewidzianego regulaminem programu.Druhna phm. Grażyna Połetek i DH Buciory która działa przy PSP 11 w Ostrowcu byli odpowiedzialni za cały wieczór wigilijny i to oni zaproponowali dzieciom i młodzieży wędrówkę świąteczną po krajach Unii Europejskiej. Wszyscy oczywiście znacznie wcześniej dostali zadania w postaci haseł i przygotowali się do tej "wędrówki". Poznając państwa skupione w unii uczestnicy rajdu świetnie się bawili. Wszystkie patrole wywiązały się z zadań bardzo dobrze i dość obszernie przedstawiły zebrane przez siebie wiadomości.

Po pierwszej części wieczoru nastąpiła krótka przerwa i przygotowania do tej najważniejszej części czyli świeczkowiska poświęconego tradycjom bożonarodzeniowym. Ale zanim do tego doszło wszystkich zebranych na korytarzu szkolnym odwiedził niespodziewany gość w osobie Świętego Mikołaja, który rozdawał dzieciom drobne upominki. Jak się później okazało za Mikołaja tym razem przebrana była kobieta - nasza koleżanka Iwona Szklarska, która specjalnie opóźniła wyjazd do Anglii, żeby tylko być na tych uroczystościach i jak sama powiedziała nigdy bym sobie tego nie darowała jeżeli bym opuściła to spotkanie na którym zawsze można spotkać miłą atmosferę i wielu przyjaciół.

Później odbyło się przyjęcie wigilijne - może nie było dwanaście dań jak nakazuje tradycja ale stoły uginały się od przysmaków i słodyczy, które w postaci placków zapewnili rodzice i opiekunowie grup rajdowych . Zanim wszyscy usiedli do stołu nastąpiło tradycyjne przełamanie opłatkiem ogóle życzenia świąteczne złożył komendant hufca Robert Rogala, a później były życzenia indywidualne. W kuchni jak w ukropie uwijali się phm. Teresa Woźniak, Janusz Woźniak, Lidia Perczak, hm. Henryka Łukiczew i phm. Anna Stojek serwując czerwony barszcz i herbatę. Swoją pomocą służyli w obsłudze technicznej tej wieczerzy również pwd. Beata Moskalik i phm. Janusz Moskalik, którzy nadzorowali nad tym żeby nikomu niczego nie zabrakło.

Po zakończonym posiłku odbył się alarm nocny i niespodziewanie wszyscy musieli wyjść na zewnątrz szkoły gdzie w zupełnej ciemności odbył się "teatr ognia" - gdzie przy spokojnych dźwiękach muzyki druh Piotr Perczak demonstrował co można wyczyniać z ogniem przy zastosowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Po tym przedstawieniu wszyscy uczestnicy imprezy udali się na miejsce noclegowe i kolejny raz ale tym razem już dla chętnych spotkała ich niespodzianka. Ksiądz i zarazem szczepowy pwd. Sławomir Brzeski poprowadził pasterkę harcerską w której mogli wziąć udział wszyscy chętni - pasterka zakończyła się o pierwszej rano. Zmęczeni ale zadowoleni ze wspólnie spędzonego czasu poszliśmy spać – ale jak się później okazało nie wszyscy.

Ci najbardziej wytrwali spotkali się w zakamarku szkoły i do samego rana grali na gitarach i śpiewali piosenki harcerskie.

Następnego dnia po wspólnym śniadaniu przystąpiliśmy do porządków na terenie szkoły. Wszyscy uczestnicy 14 Rajdu Wigilijnego wrócili do swoich domów na obiad niedzielny.

Propozycja programowa Związku Harcerstwa Polskiego cieszy coraz większą popularnością wśród dzieci i młodzieży. Przykładem tego może być również ta impreza, która swoim zasięgiem objęła również grupę osób niepełnosprawnych - członków naszego Związku.

Oferta dotycząca realizacji tego zadania swoim zasięgiem w wersji pierwotnej miała objąć sto osób, ale jak okazało się docelowo liczba ta została podwojona.

W związku z tym wniosek jest tylko jeden należy w organizacji takich imprez pomagać i oby było ich jak najwięcej.

Komendant Hufca
ZHP Ostrowiec
hm. Robert RogalaNotatka: Zapraszamy do Galerii Zdjęć

Zapraszamy do lektury lokalnej prasy o "Harcerskiej Wigilii" "Wiadomości Świętokrzyskie"

 
Pokrewne linki
· Więcej o Hufiec
· Napisane przez Szczepan


Najczęściej czytany artykuł o Hufiec:
list pożegnalny do wszystkich Komendanta Hufca ZHP hm. Roberta Rogali


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 0
Głosów: 0

Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku


"Rajd Wigilijny" | Logowanie/Założenie konta | 0 komentarze
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować
Zastrzegamy sobie prawo do treści publikowanych na tej stronie, kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie bez naszej wiedzy i zgody jest zabronione.
© 2005 www.Ostrowiec.zhp.pl
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.05 sekund