Witaj w Strona Hufca ZHP Ostrowiec
  Witaj Anonim!    

Aktualności
. Strona główna
. Czytelnia
. Archiwum
. Rozkazy Komendanta
. Galeria zdjęć
. Artykuły

Hufiec
. Dane teleadresowe
. Sztandar Hufca
. Komenda Hufca
. Komisja Rewizyjna
. Namiestnictwo Wędrownicze
. KSI
. HSK
.HCPP

Komunikacja
. Forum Ostrowieckie
. Ostrowieckie Gadu Gadu
. Księga gości
. Forum.zhp.pl
. Rekomenduj nas
. Kontakt
. Linki
. Redakcja

Dla harcerza
. Downloads
. Prasa harcerska
. Mini poradnik

Komentarze
· 1 Świąteczna Zbiórka Żywności
· 2 Zaproszenie na Obietnice Zuchową
· 3 WŚ: Stokrotkowy obóz
· 4 Echo Dnia: Ze społecznikowską pasją
· 5 41 DH
· 6 Harcerze - Najlepsi Ratownicy Drogowi
· 7 DH NS OGNIKI w Jaskini Raj
· 8 Zaproszenie na Zlot Harcerzy w Sandomierzu od Księdza Biskupa
· 9 Lubiatowo 2009 - ZAPRASZAMY
· 10 Świętokrzyski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych Ostrowiec Świętokrzyski

Login
Pseudonim

Hasło

Kod zabezpieczajacy: Kod zabezpieczajacy
Wpisz kod zabezpieczający

Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów.

Biwak na DMB 2014
Wysłano dnia 24-02-2014 o godz. 14:59:07 przez Taborecik

Hufiec W dniach 21-23 luty odbył się biwak z okazji Dnia Myśli Braterskiej. Na miejscu biwakowym zgłosiło się 2 gromady zuchowe i 5 drużyn harcerskich. Najliczniejszą ekipą był patrol 52 WDH "Włóczykije".

W piątek wszystkie patrole przybyły przed wejście Publicznej Szkoły Podstawowej nr 10 na Gutwie o godzinie 17. Wszyscy uczestnicy rozłożyli swoje karimaty i śpiwory na sali gimnastycznej. Następnie w drużynach ćwiczyliśmy musztrę. Jednym poszło to szybko innym wolniej. Po zjedzeniu kolacji zostaliśmy podzieleni na harcerzy i zuchy. Harcerze wyszli na dwór i znowu ćwiczyli musztrę z druhem komendantem i druhem oboźnym. Uczyli się chodzić równo w marszu, dobrego ustawia się w szyku. Zuchy natomiast poznały musztrę zuchową którą prowadziłam oraz podstawową musztrę harcerską pod opieką druhny Dagmary. Zuchy oczywiście szybciej skończyli zajęcia i mogli chwilę się pobawić. Później razem ze "Czarnymi Stopami" wyruszyliśmy na obóz harcerski ucząc się pionierki, znaków patrolowych i obozowego życia. Kiedy film się skończył szybko przyszykowaliśmy się do spania i została ogłoszona cisza nocna.

W sobotę obudził nas gwizdek oboźnego i szybko przygotowaliśmy się do zaprawy porannej. Polegała ona na tym że tańczyliśmy zumbę prowadzoną przez druhnę Julkę i druhnę Paulinę. Uczestnikom oraz kadrze bardzo się spodobała taka forma zaprawy porannej. Po toalecie porannej i śniadaniu patrole udały się na bieg patrolowy. Nie odbyło się bez atrakcji. Na punktach sprawdzana była nasza wiedza z musztry, szyfrów, znaków patrolowych i umundurowania. Patrole musieli nagrać filmiki jak bardzo się cieszą z bycia harcerzami. Najszybciej z biegu patrolowego wróciła gromada zuchowa "Słoneczna Gromada" i jako pierwsi zjedli pyszny obiad. Czekając na resztę patrole odpoczywały i szykowały się do świeczkowiska. O 19 wspólnie z gościem z chorągwi druhną hm. Elżbietą Kubiec i harcerzami którzy już nie mogą uczestniczyć na co dzień w życiu naszego hufca siedliśmy przy wspólnym ogniu. Druhna Elżbieta Wręczyła ona Brązowy Krzyż Za Zasługi dla ZHP druhowi phm Tomaszowi Taborskiemu oraz Oznakę Chorągwianą "JODŁA" członkom 52 WDH "Włóczykije". Zuchy z Gromady Zuchowej "Słoneczna Gromada" oraz "Smerfne Skrzaty" dostali barwy drużyny tak samo jak harcerze z "Ignisa", "Huby", "Burzy". Zuchy ze "Słonecznej Gromady" złożyli także Obietnicę Zucha.

Dwie druhny zostały także przybocznymi. Później śpiewając piosenki dawaliśmy kartki z życzeniami z okazji Dnia Myśli Braterskiej które mieliśmy wykonać na zadanie przedrajdowe. O 24 oboźny zagwizdał na ciszę nocną. Nie obyło się bez karniaczków dla tych, którzy po całym dniu jeszcze się nie zmęczyli.

W niedzielę dzień powitaliśmy znowu zumbą która skończyła się na wesoło. Sprzątając i pakując swoje rzeczy szykowaliśmy się do apelu który był o 11. Jak zawsze zgubione rzeczy znajdowały swoich właścicieli a drużyny zostały nagrodzone. Zostały także ogłoszone wyniki konkursu na hufcowy kubek i konkurs fotograficzny. Na samym końcu wszyscy zaśpiewaliśmy sto lat dla drużynowego "Włóczykijów" druha Kamila który obchodził 17 urodziny. Większość osób po apelu zmyła się do domu a nieliczni zostali na akcji "Kret".

Mam wielką nadzieje że będziemy częściej pokazywać że jesteśmy zgranym hufcem oraz będziemy pokazywać braterstwo trzymając się wszyscy razem bez kłótni, faworyzacji i wywyższania :). Jeszcze raz chcę wszystkim zuchom, harcerzom, instruktorom i seniorom złożyć serdeczne życzenia z okazji Dnia Myśli Braterskiej.

sam. Kinga "Nika" ZwadaNotatka:
Zapraszamy do Galerii Zdjęć Autoram zdjęć są sam Kinga Nika Zwada pwd Donata Jastrzębska HR

 
Pokrewne linki
· Więcej o Hufiec
· Napisane przez Taborecik


Najczęściej czytany artykuł o Hufiec:
list pożegnalny do wszystkich Komendanta Hufca ZHP hm. Roberta Rogali


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 1
Głosów: 1


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku


"Biwak na DMB 2014" | Logowanie/Założenie konta | 0 komentarze
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować
Zastrzegamy sobie prawo do treści publikowanych na tej stronie, kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie bez naszej wiedzy i zgody jest zabronione.
© 2005 www.Ostrowiec.zhp.pl
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.05 sekund