Witaj w Strona Hufca ZHP Ostrowiec
  Witaj Anonim!    

Aktualności
. Strona główna
. Czytelnia
. Archiwum
. Rozkazy Komendanta
. Galeria zdjęć
. Artykuły

Hufiec
. Dane teleadresowe
. Sztandar Hufca
. Komenda Hufca
. Komisja Rewizyjna
. Namiestnictwo Wędrownicze
. KSI
. HSK
.HCPP

Komunikacja
. Forum Ostrowieckie
. Ostrowieckie Gadu Gadu
. Księga gości
. Forum.zhp.pl
. Rekomenduj nas
. Kontakt
. Linki
. Redakcja

Dla harcerza
. Downloads
. Prasa harcerska
. Mini poradnik

Komentarze
· 1 Świąteczna Zbiórka Żywności
· 2 Zaproszenie na Obietnice Zuchową
· 3 WŚ: Stokrotkowy obóz
· 4 Echo Dnia: Ze społecznikowską pasją
· 5 41 DH
· 6 Harcerze - Najlepsi Ratownicy Drogowi
· 7 DH NS OGNIKI w Jaskini Raj
· 8 Zaproszenie na Zlot Harcerzy w Sandomierzu od Księdza Biskupa
· 9 Lubiatowo 2009 - ZAPRASZAMY
· 10 Świętokrzyski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych Ostrowiec Świętokrzyski

Login
Pseudonim

Hasło

Kod zabezpieczajacy: Kod zabezpieczajacy
Wpisz kod zabezpieczający

Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów.

Wigilia w drużynie inna niż poprzednie …
Wysłano dnia 22-12-2013 o godz. 09:51:32 przez Taborecik

Hufiec Opiszę w tym miejscu tegoroczną wigilię w drużynie "Buciorów". Była ona inna niż poprzednie, w których brałem udział.

Zaczęło się od rozesłania przez drużynową wiadomości, że miejscem rozpoczynającym naszą zbiórkę w dniu 20 grudnia będzie Rynek, a dokładnie pomnik – symbol o kształcie metalowej pętli wychodzącej z brukowanego kopca. Drużynowa rozesłała nam również zadania do wykonania na wigilijną zbiórkę w drużynie.

Wiele osób pytało: "Jak to zbiórka na środku Rynku? Z produktami na wigilię? Punktualnie stawiliśmy się o wyznaczonej godzinie. Kiedy podeszła do nas drużynowa nadal pytaliśmy: gdzie będzie ta nasza dzisiejsza zbiórka? Nie usłyszeliśmy odpowiedzi.

Zostaliśmy podzieleni na 4 grupy, każda otrzymała ręcznie wykonany plan okolicy Rynku, na którym było zaznaczone miejsce zbiórki. Mieliśmy dojść do niego sami w odstępach 5-minutowych każda z ekip. Dotarcie do celu było bardzo łatwe, choć nieco dziwne. Okazało się, że Wigilia’2013 u Buciorów została zorganizowana w mieszkaniu dh Iwony, która kilka dni wcześniej przyleciała do Polski z Anglii – to m.in. o niej podczas Wigilii na Gutwinie wspomniała w opowieści nasza drużynowa, to jedna z osób – przyjaciół naszej drużyny.

Oprócz dh Iwony czekała na nas dh Anna, na której pomoc również możemy liczyć w każdej chwili. Byli również Klaudia, Lee i 5-letnia Angelika – goście zaproszeni na dzisiejszą wigilię. Lee (na stałe mieszkaniec Anglii) z ciekawością przyglądał się, jak przebiegała dzisiejsza zbiórka.

Byliśmy mile zaskoczeni, gdy zobaczyliśmy w pokoju przygotowane miejsce na świeczkowisko. Zasiedliśmy w milczeniu w kręgu, drużynowa powitała zebranych i poprosiła, aby wszyscy powstali, ponieważ zostało wprowadzone "Betlejemskie światełko” po które m.in. reprezentacja naszej drużyny była w Zakopanem. Następnie drużynowa poprosiła, aby każdy zapalił jedną świeczkę rozpoczynając od gości, kończąc na najmłodszych członkach naszej drużyny.

Po odśpiewaniu "Płonie ognisko" wysłuchaliśmy

gawędy nawiązującej do tradycji bożonarodzeniowych, tradycji świątecznych w naszych rodzinach. Śpiewaliśmy pastorałki i kolędy. Druhna Iwona z pomocą Lee opowiedziała jak obchodzone są święta w Anglii.

Po części głównej dzisiejszej zbiórki odbyła się prezentacja zdjęć z Zakopanego. Druhny Iwona i Anna otrzymały od nas i od drużynowej pamiątkowe stroiki bożonarodzeniowe. Zaskoczyło nas, gdy dh Iwona weszła do pokoju z dużym bochnem chleba. Ze wzruszeniem poprosiła - "Byłoby mi miło, gdyby w wigilię w waszych domach na stole był położony kawałek chleba ode mnie i moich najbliższych, abyście w ten wigilijny wieczór o nas pomyśleli’’.

Drużynowa podzieliła wielki bochen chleba na 20 kawałków, każdy z nas zabrał po jednym do swojego domu.

Część wspólnej wigilijnej wieczerzy upłynęłam nam bardzo miło i szybko. Na stole nie zabrakło opłatka, śledzi, sałatek, kapusty z grzybami, owoców – każdy z nas wykonał zadania przedzbiórkowe na najwyższą ocenę. Było dużo wspomnień sprzed lat. Druhna Iwona wspominała najprzyjemniejsze chwile, w których miała możliwość brać udział z drużyną "Buciorów". Dodała, że jej dzieci – dziś dorośli już mężczyźni i córka zawsze wyjazdy z drużyną, szczególnie biwaki w Nosowie wspominają bardzo mile. Pozostały po nich wspomnienia i zdjęcia.

Dziś zbiórce wigilijnej w naszej drużynie przyglądała się przedstawicielka kolejnego pokolenia rodziny - mała wnuczka dh Iwonki – 5-letnia Angelika.

Dziękujemy drużynowej, dh Iwonie i dh Ani za przygotowanie dla nas tak miłej niespodzianki. Dzisiejsza zbiórka pozostanie w naszej pamięci na długi czas, przebiegła w bardzo miłej atmosferze.

dh Rafał KaczorNotatka:
Fotki podesłane przez druhnę phm. Grażynę Połetek w Galerii Zdjęć

 
Pokrewne linki
· Więcej o Hufiec
· Napisane przez Taborecik


Najczęściej czytany artykuł o Hufiec:
list pożegnalny do wszystkich Komendanta Hufca ZHP hm. Roberta Rogali


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 5
Głosów: 1


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku


"Wigilia w drużynie inna niż poprzednie …" | Logowanie/Założenie konta | 0 komentarze
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować
Zastrzegamy sobie prawo do treści publikowanych na tej stronie, kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie bez naszej wiedzy i zgody jest zabronione.
© 2005 www.Ostrowiec.zhp.pl
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.05 sekund