Witaj w Strona Hufca ZHP Ostrowiec
  Witaj Anonim!    

Aktualności
. Strona główna
. Czytelnia
. Archiwum
. Rozkazy Komendanta
. Galeria zdjęć
. Artykuły

Hufiec
. Dane teleadresowe
. Sztandar Hufca
. Komenda Hufca
. Komisja Rewizyjna
. Namiestnictwo Wędrownicze
. KSI
. HSK
.HCPP

Komunikacja
. Forum Ostrowieckie
. Ostrowieckie Gadu Gadu
. Księga gości
. Forum.zhp.pl
. Rekomenduj nas
. Kontakt
. Linki
. Redakcja

Dla harcerza
. Downloads
. Prasa harcerska
. Mini poradnik

Komentarze
· 1 Świąteczna Zbiórka Żywności
· 2 Zaproszenie na Obietnice Zuchową
· 3 WŚ: Stokrotkowy obóz
· 4 Echo Dnia: Ze społecznikowską pasją
· 5 41 DH
· 6 Harcerze - Najlepsi Ratownicy Drogowi
· 7 DH NS OGNIKI w Jaskini Raj
· 8 Zaproszenie na Zlot Harcerzy w Sandomierzu od Księdza Biskupa
· 9 Lubiatowo 2009 - ZAPRASZAMY
· 10 Świętokrzyski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych Ostrowiec Świętokrzyski

Login
Pseudonim

Hasło

Kod zabezpieczajacy: Kod zabezpieczajacy
Wpisz kod zabezpieczający

Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów.

52DH Włóczykije zajęła drugie miejsce na Trasie II - Rajdzie Grunwaldzkim
Wysłano dnia 11-07-2013 o godz. 13:14:41 przez Taborecik

Hufiec W dniach 4-8 lipca 52 DH „Włóczykije” wzięła udział w Rajdzie Grunwaldzkim. Przemierzaliśmy trasę II polską z Rypina do Lidzbarka. Była to wielka podróż przez historię Polski, będąca tłem dla intrygującej, a miejscami zabawnej fabuły.

Tematem przewodnim była zbrodnia dokonana przez fikcyjnego protoplastę rodu Romockich herbu Prawdzic, przez którą zostali obciążeni klątwą. Aby ją zdjąć, należało odnaleźć narzędzie zbrodni. Do rywalizacji stanęło 10 patroli z całej Polski, które czekało moc atrakcji. Nie można było spocząć na laurach, gdyż rywalizacja była bardzo zacięta, co nie przeszkadzało jednak integracji grup.

Dzień pierwszy to czasy słowiańskie. Na początek wizyta w galerii i pracowni w których wykonywane są witraże. Mogliśmy od podstaw podejrzeć techniki wykonywania arcydzieł ze szkła i ołowiu.. Na trasie pletliśmy wierzbowe koszyki, lepiliśmy garnki z gliny , a wieczorem odwiedziliśmy słowiańską osadę. Wieczorem odbyła się gra terenowa , którą wygraliśmy.

Drugi dzień poświęcony był czasom średniowiecznym. Członkowie patrolu mieli okazję robić kolczugę rycerską, papier czerpany a także wykonać herb patrolu. Zwieńczeniem dnia był turniej rycerski, bal i uczta.

Dzień trzeci to dzień Bożogrobców i zabawa w geocaching. Geocaching to zabawa w poszukiwanie skarbów za pomocą odbiornika GPS. Ideą przewodnią jest znalezienie ukrytego wcześniej w terenie pojemnika zwanego geocache i odnotowanie tego na specjalnej stronie internetowej. Zlokalizowanie pojemnika jest możliwe dzięki posiadaniu współrzędnych geograficznych. Udało nam się odnaleźć wszystkie cache, a także ( jako jedyni) odnaleźliśmy ukryty list.

Czwartego dnia odbył się bieg patrolowy w okolicach Górzna. Był to dzień powstania styczniowego. Na trasie mieliśmy do wykonania kilka zadań.(znów 100%)

Piąty dzień to czasy II wojny światowej i rewelacyjna gra terenowa w czasie której: szukaliśmy ukrytych min, przenosiliśmy „rannego” po torze przeszkód, ukrywaliśmy się przed „snajperami”, rzucaliśmy granatami. Najbardziej podobał nam się punkt na którym uciekaliśmy przed strzelającym Goliatem.

Wieczorem w Lidzbarku odbył się uroczysty apel, koncert zespół WBH-śpiewającego harcerskie przeboje w wersji rockowej oraz wręczenie nagród. Mieliśmy okazję porozmawiać z hm. Małgorzatą Sinicą, która okazała się osobą bardzo otwartą i sympatyczną. Z zaciekawieniem słuchała naszej relacji z rajdu. Była to również okazja do spotkania z wszystkimi znajomymi z ubiegłorocznej edycji rajdu.

Szczególne wyrazy uznania należą się Komendantce trasy hm. Sławie Bilskiej a także obsłudze- harcerzom z hufca Zamość., którzy zapewnili nam wspaniałą i niezapomnianą zabawę.

Dziękujemy wszystkim , którzy wsparli nasz wyjazd. Byli to: Komenda Hufca Ostrowiec Św. , Urząd miasta , Bank Spółdzielczy. Dziękujemy również marketowi L.Eclerc za umożliwienie przeprowadzenia akcji zarobkowych z których dochód przeznaczyliśmy na sfinansowanie wyjazdu.

pwd. Donata JastrzębskaNotatka: Zapraszamy do Galerii Zdjęć

 
Pokrewne linki
· Więcej o Hufiec
· Napisane przez Taborecik


Najczęściej czytany artykuł o Hufiec:
list pożegnalny do wszystkich Komendanta Hufca ZHP hm. Roberta Rogali


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 5
Głosów: 3


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku


"52DH Włóczykije zajęła drugie miejsce na Trasie II - Rajdzie Grunwaldzkim" | Logowanie/Założenie konta | 0 komentarze
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować
Zastrzegamy sobie prawo do treści publikowanych na tej stronie, kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie bez naszej wiedzy i zgody jest zabronione.
© 2005 www.Ostrowiec.zhp.pl
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.05 sekund