Witaj w Strona Hufca ZHP Ostrowiec
  Witaj Anonim!    

Aktualności
. Strona główna
. Czytelnia
. Archiwum
. Rozkazy Komendanta
. Galeria zdjęć
. Artykuły

Hufiec
. Dane teleadresowe
. Sztandar Hufca
. Komenda Hufca
. Komisja Rewizyjna
. Namiestnictwo Wędrownicze
. KSI
. HSK
.HCPP

Komunikacja
. Forum Ostrowieckie
. Ostrowieckie Gadu Gadu
. Księga gości
. Forum.zhp.pl
. Rekomenduj nas
. Kontakt
. Linki
. Redakcja

Dla harcerza
. Downloads
. Prasa harcerska
. Mini poradnik

Komentarze
· 1 Świąteczna Zbiórka Żywności
· 2 Zaproszenie na Obietnice Zuchową
· 3 WŚ: Stokrotkowy obóz
· 4 Echo Dnia: Ze społecznikowską pasją
· 5 41 DH
· 6 Harcerze - Najlepsi Ratownicy Drogowi
· 7 DH NS OGNIKI w Jaskini Raj
· 8 Zaproszenie na Zlot Harcerzy w Sandomierzu od Księdza Biskupa
· 9 Lubiatowo 2009 - ZAPRASZAMY
· 10 Świętokrzyski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych Ostrowiec Świętokrzyski

Login
Pseudonim

Hasło

Kod zabezpieczajacy: Kod zabezpieczajacy
Wpisz kod zabezpieczający

Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów.

Kurs przybocznych
Wysłano dnia 25-03-2013 o godz. 21:44:22 przez Taborecik

Hufiec W dniach 22 24.03.2013 r odbył się kurs przybocznych "Non Stop" w PSP 10 na Gutwinie. Oprócz osób z naszego hufca, wzięli w nim udział członkowie hufca z Opatowa.

Pierwszy dzień zaczął się nudno. Ale że my młodzi harcerze zaczęliśmy się bawić i śpiewać. Z lekkim opóźnieniem zaczęliśmy pierwsze zajęcia. Komendant kursu mówił nam o ogólnych zasadach na kursie. Później mieliśmy bieg patrolowy po szkole. Z tym, że spośród trzech patroli tylko 4 osoby nie miało zawiązanych oczów. Mieliśmy za zadanie znaleźć 18 kartek i odpowiedzieć na pytania napisane na nich. Dotyczyły one podstaw wiedzy harcerskiej. Po ukończeniu biegu oboźny zapchał dziurę programową musztrą. Kiedy wrócił komendant, podzielono nas na dwie grupy. Jedna nazywała się Blady Świt Szaleństwa Glanów, a druga Tropiciele Parapetów. Do tej pory nie wiemy po co nam były te grupy Ostatnimi zajęciami pierwszego dnia dotyczyły Statutu ZHP. Mając chwilkę tylko czasu na jedzenie, oboźny zagwizdał na kominek. Przedstawialiśmy się na nim drużynami i musieliśmy zaśpiewać piosenki. Oczywiście nie zabrakło zabaw :). Po świeczkowisku oboźny zagwizdał na ciszę nocną. Ale my nie mogliśmy zasnąć.

W sobotę pobudkę mieliśmy o 6 rano. Zaprawa poranna była nietypowa ponieważ tańczyliśmy. Po ćwiczeniach tanecznych był czas na umycie się i zjedzenie śniadania. Pierwsze zajęcia były męczące, bo układaliśmy układ do flashmoba. Mówiliśmy też o sprawnościach irlandzkich skautów. Jeden z instruktorów prowadzących zajęcia przywiózł ze sobą psa, który służy do dogoterapii. Towarzyszył nam na zajęciach z kwaterki obozowej i uwielbiał być głaskany przez wszystkich. Po zajęciach zjedliśmy pizze. W czasie poobiedniej ciszy zebraliśmy się razem i tańczyliśmy do piosenek disco polo. Następnie mieliśmy zajęcia z dwoma instruktorami z Kielc. Pokazywali nam oni jak meldować, wykonywać zwroty, wydawać rozkazy. Omawialiśmy też stopnie harcerskie i jak je dobrze rozpisywać Te zajęcia były najciekawszymi zajęciami. Na wieczór odbyło się świeczkowisko typowo harcerskie Każdy uczestnik na początku musiał obejść całą salę gimnastyczną czytając cytaty. Na tym kominku każdy dostał pamiątkową chustę. W nocy przy ognisku druhna z "Iskry" złożyła przyrzeczenie harcerskie, drużynowy "Burzy" nadał barwy, a "Huba" wzbogaciła się o nową przyboczną

W ostatni dzień znowu pobudka była o 6 rano. Zaczęliśmy sprzątać i pakować się. Pierwsze zajęcia dotyczyły komunikacji. Potem pisaliśmy sprawdzian z tego, czego nauczyliśmy się na kurskie Na końcu odbył się apel i każdy dostał dyplom ukończenia kursu, płytę z materiałami i pamiątkową plakietkę. Po posprzątaniu szkoły wróciliśmy do domów.

Kurs przede wszystkim był nastawiony bardziej na piony harcerskie, starszoharcerskie i wędrownicze. Mieliśmy też paru gości z naszego hufca. Pomimo, że byliśmy zmęczeni, razem bawiliśmy się. Mimo iż byliśmy z różnych drużyn, wreszcie pokazaliśmy że umiemy się razem bawić i współpracować.

sam. Kinga "Nika" ZwadaNotatka: Zapraszamy do Galerii Zdjęć

 
Pokrewne linki
· Więcej o Hufiec
· Napisane przez Taborecik


Najczęściej czytany artykuł o Hufiec:
list pożegnalny do wszystkich Komendanta Hufca ZHP hm. Roberta Rogali


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 0
Głosów: 0

Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku


"Kurs przybocznych" | Logowanie/Założenie konta | 0 komentarze
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować
Zastrzegamy sobie prawo do treści publikowanych na tej stronie, kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie bez naszej wiedzy i zgody jest zabronione.
© 2005 www.Ostrowiec.zhp.pl
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.05 sekund