Witaj w Strona Hufca ZHP Ostrowiec
  Witaj Anonim!    

Aktualności
. Strona główna
. Czytelnia
. Archiwum
. Rozkazy Komendanta
. Galeria zdjęć
. Artykuły

Hufiec
. Dane teleadresowe
. Sztandar Hufca
. Komenda Hufca
. Komisja Rewizyjna
. Namiestnictwo Wędrownicze
. KSI
. HSK
.HCPP

Komunikacja
. Forum Ostrowieckie
. Ostrowieckie Gadu Gadu
. Księga gości
. Forum.zhp.pl
. Rekomenduj nas
. Kontakt
. Linki
. Redakcja

Dla harcerza
. Downloads
. Prasa harcerska
. Mini poradnik

Komentarze
· 1 Świąteczna Zbiórka Żywności
· 2 Zaproszenie na Obietnice Zuchową
· 3 WŚ: Stokrotkowy obóz
· 4 Echo Dnia: Ze społecznikowską pasją
· 5 41 DH
· 6 Harcerze - Najlepsi Ratownicy Drogowi
· 7 DH NS OGNIKI w Jaskini Raj
· 8 Zaproszenie na Zlot Harcerzy w Sandomierzu od Księdza Biskupa
· 9 Lubiatowo 2009 - ZAPRASZAMY
· 10 Świętokrzyski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych Ostrowiec Świętokrzyski

Login
Pseudonim

Hasło

Kod zabezpieczajacy: Kod zabezpieczajacy
Wpisz kod zabezpieczający

Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów.

Harcerskie wędrowanie
Wysłano dnia 22-10-2012 o godz. 19:31:22 przez Taborecik

Hufiec W dniach 20-21 października na szlak harcerski wyruszyły gromady zuchowe i drużyny harcerskie Hufca ZHP w Ostrowcu Św.
Były to: gromady zuchowe: Iskierki, Smerfne Skrzaty, Słoneczna Gromada, drużyny harcerskie: Burza, Włóczykije, Huba, Azymut, Płomienie, Caeli, Iskra - w sumie z instruktorami 208 osób.

Trasa rajdu łatwa i krótka ale ze względu, że jest to impreza cykliczna „Rajd Szlakami Miejsc Pamięci Narodowej - Zlot Hufca” nie odległość była najważniejsza.

O godzinie 9.00 impreza rozpoczęła się pod pomnikiem harcerskim w Parku Miejskim, gdzie odśpiewano Hymn Harcerski i zapalono znicze, następnie wszystkie patrole wylosowały zadania do realizacj i- zadania polegały na odnalezieniu wyznaczonych miejsc pamięci narodowej, ich uprzątnięciu i zrobieniu dokumentacji fotograficznej.

Wszystkie patrole spisały się znakomicie i z zadań wywiązały się w wyznaczonym czasie, gdyż o 12.45 wszyscy spotkali się na Rynku Ostrowieckim na uroczystej zbiórce przy Pomniku poświęconym pamięci powieszonych w czasie okupacji mieszkańców Ostrowca Św. Przy ogólnym zdziwieniu i zaskoczeniu mieszkańców naszego miasta drużynowi i patrolowi zapalili dziesięć biało - czerwonych zniczy.

Następnie rozpoczęła się druga część harcerskiej wędrówki. Tym razem wszystkie patrole rajdowe musiały pokonać trasę rajdową, na której znajdowało się pięć punktów kontrolnych: gdzie liczyła się z wiedza harcerska i umiejętności sportowe.

Pokonując wszystkie punkty kontrolne dotarliśmy na miejsce noclegu w szkole podstawowej nr 10 na Gutwinie gdzie na wszystkich czekał ciepły posiłek przygotowany przez druhnę Lidię Perczak i Teresę Woźniak.

Po zakwaterowaniu przez oboźnego druha Adama Bałczewskiego wszyscy skorzystali z oferty programowej w postaci zabaw i nauki piosenek harcerskich oraz przepięknego placu zabaw, który znajduje się przy szkole.

Po tych zajęciach na wszystkich czekała kolejna niespodzianka- tym razem był to pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przygotowany przez kursantów biorących udział w zajęciach prowadzonych przez Harcerskie Centrum Pierwszej Pomocy. Na kolację tradycyjnie grill przygotowany przez Janusza Woźniaka, a wieczorem świeczkowisko.

Podczas świeczkowiska wiele łez i wzruszeń ponieważ odbyło się przyrzeczenie harcerskie gdzie w szeregi naszego związku zostali przyjęci nowi członkowie, którzy otrzymali krzyże harcerskie oraz drużynowi rozdali barwy drużyn sygnalizując w ten sposób, że nowe osoby stały się członkami wspólnoty jakim w tym przypadku jest drużyna.

Cała impreza została uwieńczona na fotografiach wykonanych w większości przez druha Tomasza Taborskiego.

Dziękuję wszystkim instruktorom, drużynowym i opiekunom, którzy poświęcili swój prywatny czas i w ramach wolontariatu wzięli udział w tym wydarzeniu, które miało charakter patriotyczny, turystyczny i integracyjny ponieważ brały w nim również udział osoby niepełnosprawne.

Minimalizacja kosztów w/w imprezy była możliwa dzięki wsparciu tego zadania przez Starostę Ostrowieckiego Pana Zdzisława Kałamagę, Zarząd Powiatu Ostrowieckiego i Dyrektora PCPR w Ostrowcu Św. Panią Barbarę Cudzik - za to im serdecznie dziękujemy.

Komendant Hufca
hm. Robert RogalaNotatka: Zapraszamy do Galerii Zdjęć autorzy zdjęć phm. Tomasza "Taborecik" Taborski, phm. Krzysztofa Adamski sam. Kingi „Nika” Zwady.

 
Pokrewne linki
· Więcej o Hufiec
· Napisane przez Taborecik


Najczęściej czytany artykuł o Hufiec:
list pożegnalny do wszystkich Komendanta Hufca ZHP hm. Roberta Rogali


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 0
Głosów: 0

Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku


"Harcerskie wędrowanie" | Logowanie/Założenie konta | 0 komentarze
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować
Zastrzegamy sobie prawo do treści publikowanych na tej stronie, kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie bez naszej wiedzy i zgody jest zabronione.
© 2005 www.Ostrowiec.zhp.pl
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.05 sekund